Magyarok védik a topvállalatok titkait

Hírek
A nemzetközileg is elismert Cyber Services Zrt. több száz millió forintos tőkebefektetést kapott. A cél, hogy a legnagyobb vállatok, intézmények mellett a digitalizálódás útjára lépett kisebb cégek számára is elérhetők legyenek a megoldásaik.  

Ma már a digitális biztonság ugyanolyan alapvető, mint a fizikai védelem, például a hevederzár az ajtón, vagy a riasztó a lakásban és az autóban. Az elmúlt időszakban egyre gyakoribbá váltak a számítógépes támadások, amelyek komoly károkat okozhatnak a cégeknek, függetlenül a méretüktől vagy attól, hogy melyik szektorban működnek. A zsarolóvírusok és célzott támadások elterjedése miatt a vállalatok egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a megelőzésre, így a kiberbiztonsági piac rohamos fejlődésen megy keresztül. Iparági várakozások szerint a szektor 2022-re meg fogja haladni a 230 milliárd dollárt.

Részben a trendeknek hála a magyar Cyber Services Zrt. óriási sikereket ért el. A menedzsmentjük tagjai szakmai pályafutásuk során vezették a NATO kibervédelmi munkacsoportját, tartottak kibervédelmi gyakorlatot a hazai nukleáris szektor vállalatainak, intézményeinek és az ENSZ égisze alatt működő Nemzetközi Távközlési Egyesület (ITU) partnereként, mintegy 80 ország incidenskezelő szakembereinek is. A cég többek között olyan kritikus infrastruktúrát üzemeltető vállalatok részére nyújt kibervédelmi szolgáltatásokat, mint atomerőművek, vízügyi, gyógyszer-, és autóipari valamint közlekedési vállalatok, telekommunikációs szolgáltatók, emellett ügyfelei között pénzügyi vállalatok is megtalálhatók. A Cyber Services működését jelen felállásban 2015-ben kezdte meg, azóta folyamatosan növekszik. Árbevételét évről évre megduplázta, így 2016-ban elérte a 66 millió forintot. E tendencia folytatása várható az idei évben is.

Az iparág intenzív bővülését, valamint a Cyber Services alaptevékenységében rejlő kiemelkedő növekedési potenciált látva úgy döntött a GB & Partners, hogy az EXIM Növekedési Alap forrásaiból több lépcsőben 600 millió forintos tőkebefektetést hajt végre a cégben, így az Alap jelentős kisebbségi tulajdonos lett.

Az új tulajdonos érkezésével a Cyber Services új lendületet kap. A magyar kibervédelmi cég a friss forrásnak köszönhetően folytathatja szakértői csapatának bővítését, rövid időn belül a dolgozók létszámának megduplázása a terv. A cég fejlesztéseinek célja, hogy a legfejlettebb kiberbiztonsági szolgáltatások ne csak a legnagyobb vállalatok és intézmények, hanem az egyre jobban digitalizálódó kisebb cégek számára is elérhetők legyenek.

A megállapodás értelmében a menedzsmenten belül az új tulajdonos érkezését követően sem lesz változás. A vezérigazgatói posztot továbbra is Frész Ferenc alapító-tulajdonos látja el, aki így a stratégiai irányításért felelős, Mádi-Nátor Anett operatív igazgatóként a nemzetközi kapcsolatokért, Virág Csaba pedig az oktatási üzletágért felel.

 

Ezek is érdekelhetnek

További híreink