Gőbl Gábor és Bendes Zoltán azt írták, a Jobbik helyi szervezetét tíz évvel ezelőtt alapították, az utolsó másfél évben azonban a párt politikája messzire került a tagok meggyőződésétől. A tagok száma előbb lecsökkent, 2016 után pedig már senki sem akart a "népfrontossá váló" Jobbik tagja lenni Sopronba – írták.
A két képviselő közleményében kifogásolta, hogy Vona Gábor korábbi pártelnök lemondása után kijelölte utódait, valamint azt is, hogy a Vona Gábor nem határolódott el a nevében Toroczkai László volt alelnök lejáratására létrehozott weblaptól sem.
A Jobbikból kilépők a jövőben a saját értékrendjükkel egybevágó politikai érdekképviselet megteremtéséért fáradoznak majd, és bizakodva tekintenek az Ásotthalmon zászlót bontó Mi Hazánk Mozgalom felé – olvasható a közleményben. A képviselők a továbbiakban függetlenként vesznek részt a soproni közgyűlés munkájában – tették hozzá.
Dócs Dávid – aki immár független polgármestere Cserháthalápnak – hétvégén közölte, hogy a Nógrád megyei Jobbik-elnök is kilépett a pártból. Közlése szerint – többek között – kilépett mindkét megyei alelnök is (tehát a teljes vezetés távozik a pártból), az egyik választókerület elnöke (országgyűlési képviselőjelölt), az egyik választókerület szervezője. A másiké sem vállalja tovább a munkát. Kilépett a megyei információs koordinátor, lemondott a pénzügyes is.
Dócs Dávid adatai szerint Nógrád megye 1. választókerületében a 6 szervezetből 2 feloszlott, 1 fontolja és 2 (a szurdokpüspöki és a salgótarjáni) teljesen inaktív, nem létezik, csak papíron, tehát a 6 szervezetből mára egyetlen maradt csak biztosan. A megye 2. választókerületében egy sem maradt: 9 szervezetből 7 feloszlott, 2 inaktív, a 48 fős tagságból 34 lemondott párttagságáról. Több egyéni tag is kilépett, miután – a cserháthalápi polgármestert idézve – a „Sneider-Gyöngyösi-féle vezetés a pártszakadáshoz vezette a Jobbikot”.