Lengyel, magyar két jó barát, együtt kapják a hetes cikkely gondját

Hírek

Kedves az EU-tól, hogy komolyan veszi az ezeréves lengyel-magyar barátságot. Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, azaz: Lengyel, magyar két jó barát, együtt harcol, s issza borát. A harc stimmel, bor helyett azonban lengyel barátaink a méregpoharat kényszerülnek kézben tartani, azt, amelyiket májusban már mi is megkaptunk, azt, amelyiken ott virít a 7-es szám.

Bizony, a hetes cikkely. Liberálmensevik hangadók rendre tódítanak, miszerint a hetes cikkely, amolyan előkészítése az Unióból való kizárásnak. Persze egy fenét. A kizáráshoz minden tagállam első emberének, állam- vagy kormányfőjének szavazata szükségeltetik, márpedig Semjén Zsolt, miniszterelnök-helyettes kijelentette: a magyar kormány Lengyelország mellett áll és megvétózza Varsó megbüntetését, mivel elfogadhatatlannak tartják, hogy Brüsszel nyomást gyakoroljon szuverén tagállamokra. Az a brüsszeli porta baja, hogy két esztendővel ezelőtt Lengyelországban nem a píszik nyertek, mert a nép kiszavazta a szejmből a baloldali pártokat. Pedig ott összefogtak az internacionalisták. Nálunk még arra is képtelenek. Meglehet azért, mert látva a lengyel példát, firkás lett az alsónemű, és arra játszanak, hogy külön-külön legalább néhányan, a parlamenti küszöbön átkapaszkodva, megőrizhetik béreltnek vélt helyüket az Országgyűlésben.

Az európarlamenterek a lengyel választások nyomán, az uniós értékek súlyos megsértésének kockázatát orrontották, ezért a belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi szakbizottságának (LIBE) különjelentést kell kanyarítania az áldatlan állapotokról, s ha úgy látja, kezdeményezheti a hetes cikk szerinti eljárást. A hercehurca már január óta zajlik, tehát a kormányalakítást követően szinte azonnal rászálltak barátainkra.

Mi már előrébb tartunk a hetes úton. A LIBE december (természetesen) hetedikén hallgatja ki Szíjjártó Pétert, a jogállamiság magyarországi helyzetével kapcsolatban. Mit tetszenek gondolni, kik vehetnek majd részt a vallatáson? Sorolom: a Magyar Helsinki Bizottság, a Társaság a Szabadságjogokért, az Amnesty International. Soros NGO-i. És az igazságosság, pontosabban a pártatlanság látszatának örvén az Alapjogokért Központ, amelyet, ugye rendre álcivil, kormányközeli szervezetnek bélyegeznek a külföldről pénzeltek.

Ezzel, az Alföldi rendezésnek is beillő kihallgatással várják Sorost, a gazdát, hátha kapnak cserében abuzáló puszit.

Borítófotó: Youtube

Ezek is érdekelhetnek

További híreink