Leendő járműmérnököket képez a BMW

Hírek Dombi Margit
Befejeződött a BMW Group első járműmérnök szakos hallgatók számára szervezett gyakorlati kurzusa. A cég gyakorlat orientált képzéssel saját technológiáját szeretné közelebb vinni a leendő szakemberekhez – közölte a Debreceni Egyetem /DE/ sajtóközpontja.

A Debreceni Egyetem folyamatosan erőfeszítéseket tesz azért, hogy képzési portfólióját, szakember kibocsátását a munkaerőpiac valós igényeihez illessze. Ezt szolgálja a járműmérnöki képzésben végrehajtott számos változtatás is. A Műszaki Kar tapasztalatai szerint amióta a BMW bejelentette, hogy Debrecenben építi fel legújabb autógyárát, ugrásszerűen megnőtt az érdeklődés a DE MK járműmérnöki képzése iránt. Ennek fényében az autóipari igények iránti fogékonyság az egyetem részéről több mint érthető.

Ennek megfelelően a Műszaki Karon folyó mérnökképzés nagyon jelentős átalakuláson ment át az elmúlt tíz évben. A korábbiakhoz képest sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek az ipari gyártósori szimulációk, a 3D CAD tervezés, illetve a 3D nyomtatási technológiák bemutatására. A járműmérnök hallgatóknak a korábbinál több órájuk van a Járműgyártás Laborban, ahol az autóiparban is alkalmazott gépeket a gyakorlatban is programozhatják.

A felsőoktatás reziliens attitűdjéhez hozzátartozik a képzők folyamatos képzése, így a DE Járműmérnöki Tanszék oktatóinak is fel kell készülniük a hallgatóktól és az ipartól érkező kihívásokra. A tapasztalat az, hogy újabb és újabb tanúsítványok megszerzése mellett a céges továbbképzéseken való részvétel az, amivel az oktatói tudás a kor színvonalára emelhető, illetve ott megtartható. A cégek által igényelt gyakorlati tudás elsajátítása, magas szintű ismerete és átadása a DE közlése szerint a mérnök szakokon oktatók esetében mára napi gyakorlat lett, ami a diplomák értékének növekedésében is nyomon követhető.

A hallgatóknak szervezett, most lezárult képzés is BMW gyártási technológiáinak jobb megértését célozta. A gyakorlatias oktatás keretében az autóipari konszern debreceni képzési központjában 33 hallgató tanult gépjárműismeretet és tett szert fémipari gyakorlatra. A leendő mérnökök a négy hetes képzés során az autóipari szereplő saját szakembereinek irányítása mellett összesen 16 órában foglalkoztak tervezéssel, forgácsolással, lemezmegmunkálással, szét- és összeszereléssel, valamint elektronikával, 3D nyomtatással, illetve automatikával. A gyakorlat orientált kurzusok szervezése a továbbiakban is folytatódik.

Ezek is érdekelhetnek

További anyagaink