Történelmi jelentőségű döntést hozott az EU Bírósága (EUB), amikor a bel- és igazságügyi miniszterek tanácsának többségi döntését jóváhagyta. Ezzel ugyanis azt is kimondta, hogy olyan kardinális kérdésekben, mint pl. hogy kikkel éljünk együtt saját kontinensünkön és országunkban, nem az állam- és kormányfőknek kell egyhangúan dönteniük, hanem “elég” a miniszterek többségi szavazata.
Mi, visegárdiak már korábban is azt mondtuk, hogy ha Merkel és Németország a Willkommenskulturral a kútba ugrik, akkor mi, kelet-közép-európaiak nem ugrunk utána. A mostani bírósági döntés erre kényszerítene bennünket.
Az vitán felül áll, hogy a jogerős EUB határozatot végre kell hajtani. Arra azért nem árt emlékeztetni, hogy a többi tagország sem iparkodott a döntés végrehajtásában, a 120,000 emberből két év alatt harmincezret sem sikerült áthelyezni.
Magyarországnak ráadásul több legális lehetősége is van a döntés elszabotálására:
-
A magyar társadalom elvárásainak és a polgári kormány politikájának megfelelően dönthetünk úgy is, hogy csak keresztény menekülteket fogadunk be.
-
Dönthetünk kiskorú menedékkérők befogadásáról, akik bármelyik tagországban beadhatják a kérelmüket, így nem biztos, hogy minket választanak.
-
Választhatjuk a litván példát is, ahol 35 befogadott menedékes már az első éjjel Németországba szökött.
-
Azt is választhatjuk, hogy a magyar államapparátus a szeptember 26-i végső határidőig “készül fel” a menedékkérők átvételére, így mire működőképes lenne a rendszer, már ki is futottunk a határidőből.
-
Amennyiben mégis átveszünk migránsokat, úgy a szigorú magyar gyakorlat szerint kb. 10-20% számíthat menedékjogra, így az elutasított menedékkérőket kitoloncoljuk.
A hazai ellenzék az EUB döntését a négy láb jó, két láb rossz, “Brüsszel jó, Moszkva rossz” kommunikációs panel újabb megzenésítésére használja, azt szuggerálva, hogy Orbán Viktor “most aztán tényleg” kivezeti az országot az EU-ból. Erről mindenki tudja, hogy badarság, csak ennél nem jut jobb az eszükbe.
Attól nem kell félnünk, hogy a futó uniós költségvetésben a migránsok kötelező betelepítésének elutasítása miatt fejlesztési forrásoktól esnénk el, a németek nem akarják lábon lőni magukat, és nem engedik át “saját” uniós exportpiacukat másoknak. Merkel kancellár pont nemrég nyilatkozta, hogy nem büntetik meg a migránskérdésben Brüsszel álláspontját elutasító országokat. Nehéz is lenne, mert 2-3 törpállamon túl egyik közepes és nagy tagország sem tejesítette a kvótát, még Németország sem.
Borítókép: MTI/EPA/Julien Warnand