Mióta George Soros tiszteletét tette Brüsszelben, észrevehetően olajozottabban működik a központosítás felé robogó uniós gépezet. Az agg pénzember Magyarországon álcivilszervezeteivel igyekszik megtörni a kuruc virtust, miközben a brüsszeli portán mozgósította hálózati embereit. Azokból pedig akad doszt, hiszen 226 – mint a Nyílt Társadalom Alapítványok belső irata címkézi – „megbízható szövetséges” EU parlamenti (valakit, vagy valakiket) képviselőt szólíthat hadba.
A gazda szeme hizlalja a jószágot – ötlött George bácsi eszébe a szülőhazájának mondása, hát fogta magát, s tiszteletét tette Brüsszelben, nehogy lankadjon a had. Kapjuk is az íveket rendesen. A napokban például az hírlett, hogy hazánk uniós nagykövetét magához rendeli az EP elnöke, megkérve: állítsa le a magyar kabinet a Soros-terv elleni nemzeti konzultációt.
Persze konspiratív úton-módon ügyködtek. Az ötlet ugyanis a harcos és hisztérikus, Orbán-kormányt ekéző, Guy Verhofstadt liberó frakcióvezetőé, ám a kérést személyesen majd az Európai Parlament néppárti, mondhatni: magyarbarát elnöke, Antonio Tajani adja elő jövő héten, az EU svédországi csúcstalálkozóján. Így mindjárt nem annyira fájdalmas a belügyeinkbe avatkozás.
És még tapintatosak is voltak. Mégsem október 23-a és november 4-e között jelentették be a beavatkozást. Igaz, magukat is fedezték ezzel a látszattapintattal, nehogy már párhuzamot vizionáljunk demokratikus, baráti beavatkozásuk és a szovjet tankok diktatórikus, barátságtalan segítségnyújtása közt.
Mindeközben, a Soros NGO-k védelmében, a Momentum második frontot nyitott a hátországban. A Kúria hitelesítette a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szóló törvény visszavonását célzó népszavazási kérdésüket. Kezdődhet az aláírásvadászat!
Ám a vadászokat nógatja a kíméletlenül múló idő. 120 nap elteltével kell 200 ezer támogató ívet momentum feliratos, lila csomagolópapírjukba bugyolálva elcipelniük a Nemzeti Választási Irodába. Ott aztán körmöt rágva számolni a hónapokat, mert az irodának két hónap áll rendelkezésére, hogy ellenőrizze a szignók hitelességét. Eztán dönt a parlament, végül a köztársasági elnök 50 nappal a népszavazás előtt kitűzi annak időpontját.
Bizony, mindez legalább bő hét hónap. Addigra már túl leszünk az országgyűlési választásokon, ahol kiderül srácok, hogy mi lesz veletek: lesz-e belőletek parlamenti párt, vagy maradtok utcai párt, ami momentán is vagytok?
Borítófotó: Fekete-Győr András sajtótájékoztatót tart 2017. február 17-én a Fővárosi Választási Iroda épületében, mielőtt leadja az olimpiai népszavazás kiírásáért összegyűjtött aláírásokat. (Bruzák Noémi/MTI)