Kiállt Orbán Viktor mellett és beszólt Brüsszelnek a Washington Times

Hírek
Az amerikai Washington Times (WT) szerkesztősége véleménycikkében  foglalt állást Orbán Viktor és Magyarország mellett Brüsszellel és Soros Györggyel szemben.

A Washington Times szerint az Európai Unió tényleg demokrácia deficittel rendelkezik, de nem Orbán Viktor miatt, hanem a meg nem választott brüsszeli eurokratáknak köszönhetően. "A demokrácia gyakran zajos, sokszor rendetlen és mindenkinek van beleszólása" – írták az eurokratákkal és a brüsszeli elittel kapcsolatban, akik képtelenek elfogadni a demokrácia természetét. Hozzátették: "ezeknek az eurokratáknak még sohasem kellett szembenézniük a választókkal". Utalva ezzel arra, hogy az Európai Uniót vezető brüsszeli réteg legitimációja sokkalta kisebb, mint amekkorával bármelyik tagország milliók által megválasztott vezetője rendelkezik.

A Washington Times emlékeztetett arra is, hogy Orbánt nem kell félteni, ahogy írják: "Orbán nem cserkészfiú". "Ő volt ugyanis a Szovjetunió összeomlásakor a kelet-európai demokratikus vezetők arca. Ennek ellenére ma az európai baloldal szeret gyűlölködni vele kapcsolatban" – hívják fel a figyelmet. A szerzők úgy vélik, ez pont a Soros Györggyel, a baloldali milliárdos filantróppal folytatott harca miatt alakult így. Az amerikai lap megjegyzi, hogy Soros György több helyen beleüti az orrát a politikába, köztük az USA-ban is.

Orbán Soros Györggyel való konfliktusnak meghatározó pontja a migráció. Orbán érvelése szerint az ellenőrizetlen migrációs hullám biztonsági és kulturális problémát is jelent a keresztény Magyarország és Európa számára. A WT cikkében külön kiemeli, hogy Orbán Viktor a tradicionális keresztény értékek, és ezzel Európa védelmére esküdött fel.

Az emiatt Magyarországra zúduló brüsszeli támadásokról úgy vélekednek, hogy a balliberális kritizálók a "fogatlan" Európai Parlamenten keresztül próbálják megvonni hazánk szavazati jogát az unióban. Viszont egy teljesen hamis tézisre alapozva. A kritikusok szerint ugyanis, "Orbán győzelme aláásta a választók alapvető jogait". Csakhogy amint azt az amerikai kollégák is jól látják: Orbán győzelme nem volt antidemokratikus. A lehető legegyszerűbben és legérthetőbben magyarázták el: Orbán Viktor és szövetségesei azért nyertek, mert ők kapták a legtöbb szavazatot, toronymagasan! A demokrácia alapja pedig a többség döntése. A baj csupán az, hogy a vesztesek ezt nem akarják elfogadni.

Az amerikai lap ráadásul rávilágít arra, amit el szoktak hallgatni a haladó médiában világszerte az Orbán-kormányokról. "Felélesztette a magyar gazdaságot, a külföldi befektetések szárnyalnak az országban és a bérek is folyamatosan növekednek". Ezekkel aligha lehet vitatkozni. Idézték Jens Spahn német egészségügyi minisztert is, aki régebben támadta Orbánt, nemrégiben viszont már így nyilatkozott: "több kritika éri Orbán Viktort, de ő mégis betartja az európai törvényeket és megvédi Európa határait."

Így jutottak végső következtetésükre az amerikai lap munkatársai: "Ha Európában valóban demokratikus rövidzárlat van, az nem Budapest, hanem Brüsszel miatt lehetséges. Az Európai Unió vezetői tanulhatnának Orbán Viktortól, és végre hallgathatnának az emberekre, akiket elvileg képviselniük kellene."

Borítófotó: Orbán Viktor miniszterelnök nemzetközi sajtótájékoztatót tart az április 8-i országgyűlési képviselő-választással kapcsolatban az Országházban 2018. április 10-én. (MTI Fotó: Soós Lajos)

Ezek is érdekelhetnek

További híreink