A Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány kiadásában megjelent kötet ötletét Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere vetette fel, az ’56-os Emlékbizottság elnökeként. A történetet Tallai Gábor, a Terror Háza programigazgatója és Schmidt Mária, történész, az 1956-os Emlékév kormánybiztosa vázolták fel. A programigazgató forgatókönyvéhez a világhírű képregényrajzolót, Futaki Attilát kérte fel illusztrátornak.
Munkájukkal a kamaszokat és a fiatal felnőtteket igyekeznek megszólítani, akik semmiféle személyes tapasztalattal nem rendelkeznek a kommunista diktatúráról. A képregény főszereplője, Angyal János, a megtorlás elől Amerikába menekül, ahonnan a nyolcvanas években tér haza, hogy bosszút álljon a szovjet tiszten, aki megölte barátait.
Noha Angyal János figuráját számos forradalmár alakját felhasználva alkották, és a történet befejezése sem ragaszkodik a történelmi hűséghez, Futaki Attila eredeti helyszíneket ábrázol képkockáin, felhasználva a Terror Háza háttéranyagait, valamint saját fotóit.