Végképp hiteltelenné váltak mindazok, akik a kötelező kvóta tervét kormányzati hagymáznak titulálták. Kati Piri, magyar származású, holland európai parlamenti képviselő, az M1-nek adott interjújában azt találta mondani, hogy a szolidaritás nem működhet önkéntes alapon, sem a menekültkérdésben, sem más területen. Később aztán – hogy ne én kapjam légből a kötelező szót – így szólt: „Nem látok más lehetőséget, mint hogy a végrehajtás kötelező legyen.”
De miért is ódzkodnak a liberálmensevikek beismerni a kötelező kvóta tervét? Egy másik – teszem hozzá, szerintük szintén nem létező – terv miatt.
„Ha ez nem lesz egy állandó és kötelező eleme a közös uniós menekültügyi rendszernek, akkor az össze fog omlani.” Ki mondotta ezt? George Soros. Mit mondott? Kötelező. Ha nincs Soros-terv, Piri kisujjából szopta a megoldást. Ha van…
Noha Piri Lengyelországot és hazánkat ekézte, azért azt is elkottyintotta, hogy az Unión kívüli ENSZ menekülttáborokban mindössze 14 tagállam szemezget a menekültek közül. Tehát a tagság fele. Önkéntes alapon a fele. A másik fele meg nem. Ha pedig kötelező lesz, akkor nincs apelláta.
A kérdés, hogy kinek és miért jó ez, igen fogós. Nekem mindenképpen. Azt a rizsát, hogy migránsokkal célszerű kipótolni az egyre fogyatkozó európai népességet, nem veszem be. A muszlim szellemiség ellene mond az asszimilációnak, integrációnak; saját hit- és életelveit akarja ráerőszakolni másokra. Azok az országok, amelyek elsőkként váltak kereszténnyé, mind iszlamizálódtak.
A másik dumának sem dőlök be, miszerint bevándoroltakkal lehet pótolni a hiányzó munkaerőt. A Korán-iskolai végzettség meglehetősen kevéske bármely szakmunkához. Ráadásul egy végzőssel nagyszámú képzetlen családtag érkezik.
Ámde mit mondott Piri?
„Ily módon a magyar kormány, a magyar emberek is lassan hozzászokhatnak ahhoz, hogy ezek is ugyanolyan emberek, mint mi.” Ezt mondta.
Az oszmánokhoz is kötelező volt hozzászokni. És kiderült, nem ugyanolyanok, mint mi. Piri mondatának veleje a világfalu. Karl Popper hagymáza, amelyet George Soros továbbgondolt. Alapvetése, hogy az „én” és „ők” helyébe a „mi” kerüljön. Mert „ezek is ugyanolyan emberek, mint mi”.
Soros nem filantróp, emberszeretet helyett a biznisz vezérli, esetében a világfalu inkább világpiac, világszintű haszonnal.
Az Unió magállamait sem emberbarátságból kérik számon a szolidaritást. Fenét, elegük van abból, hogy a migránsok hozzájuk özönlenek, ezért szét akarják osztani őket. Mert azok mégiscsak „ők”. Mert azokban az államokban sem „mi” mindenki. Mert nem hülyült el mindenki.