Jól futhat idén a kkv-k szekere

Hírek figyelo.hu
Jó pénzügyi év elé néznek a kkv-k, átlagosan 8,3 százalékos árbevétel és 5,2 százalékos profitnövekedést valószínűsítenek – derül ki a K&H kkv bizalmi index legutóbbi kutatásából. Pénzügyeik jövőbeni alakulását tekintve egyértelműen a középvállalkozások a legoptimistábbak, a szektorok közül pedig a kereskedelmi cégek számítanak igen erős évre.

Jól mehet idén is a kkv-k szekere. A K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi eredménye szerint ugyanis meglehetősen optimistán nyilatkoztak a cégvezetők pénzügyeik idei alakulásáról.

Habár a várt árbevétel-növekedés mértéke 9,4 százalékról 8,3 százalékra, a várt profitnövekedés mértéke pedig 6,2 százalékról 5,2 százalékra mérséklődött az előző negyedévhez képest, ezek az értékek még mindig az elmúlt évek egyik legmagasabb eredményei. A mérséklődő várakozások hátterében feltehetően az áll, hogy a cégek már számolnak az infláció és a bérek idei emelkedése okozta költségnövekedéssel

– mondta el Kökény Roland, a K&H kkv marketing főosztály vezetője.

A kereskedelemnek mehet a legjobban

Az előző negyedévvel ellentétben most nem a mikrovállalkozások, hanem a középvállalkozások várnak erősebb évet:

árbevétel várakozásaik ugyanis 7,3 százalékról 11,2 százalékra emelkedtek, és egyedül ők számolnak magasabb bevétel növekedéssel az előző negyedévhez képest.

Ezzel szemben a mikrovállalkozások árbevétel-növekedésre vonatkozó várakozásai 9,7 százalékról 8,2 százalékra, a kisvállalkozások várakozásai pedig 9,5 százalékról 7,7 százalékra mérséklődtek. Az ágazatok közül a kereskedelmi cégek kilátásai a legkedvezőbbek (9,2%), egyedül ez a szektor vár átlag feletti bővülést.

A profitkilátásokat tekintve hasonló kép rajzolódik ki:

a középvállalkozások a legoptimistábbak, ráadásul a várt profit mértéke a duplájára, 7,5 százalékra ugrott.

A mikro- és kisvállalkozások ebben az esetben is alacsonyabb növekedést várnak az előző negyedévhez képest (5,3 százalék és 4,6% százalék). A profitot tekintve is a kereskedelemmel foglalkozó vállalkozások a legoptimistábbak (6 százalék), miközben az agrárium közel fele ekkora bővülést valószínűsíti 2020-ban (3,4 százalék).

Természetesen a koronavírus nemzetközi gazdaságra gyakorolt hatása keresztülhúzhatja a vállalkozásók számításait.

.

Borítókép: ImageFlow, PuzzlePix/Shutterstock

Ezek is érdekelhetnek

További híreink