Hazugság
Hazudnak önmaguknak és polgártársaiknak. Azt állítják, ők a többség, holott ez messze nem igaz, hiszen a tüntetésen megjelent pár ezer fő csupán töredéke a kormánypártokra voksoló 2,8 milliónak. És töredéke a beígért hatalmas tömegnek. Majd a jégesőre kenik az érdeklődés exponenciális csökkenését..
Azt is állítják, hogy választási csalás történt. Teszik ezt úgy, hogy több ellenzéki politikus és szakértő, de még az általuk oly nagyra tartott EBESZ is elismerte, az április 8-án lezajlott választás tisztaságát. És teszik ezt úgy, hogy a Kúria hibás döntésének köszönhetően épp a Fidesztől vett el egy parlamenti mandátumot.
"Diktátort" vagy "diktatúrát” kiáltanak úgy, hogy szerintem nem is tudják, mit takar a kifejezés. Ahogy a demokráciáét sem, hiszen ha helyesen értelmeznék a demokrácia fogalmát, gyorsan rájönnének, hogy önmaguk cáfoják meg állításaikat. És mivel? Hát azzal, hogy kimennek tüntetni. Egy diktatúrában ezt nem lehetne megtenni.
Provokáció
Ha a tüntetések mögé tekintünk, akkor gyorsan rájövünk: a csalódott kisebbséget eszközként használják. Eszközként arra, hogy provokáljanak. Provokálják a helyszínt hősiesen biztosító rendőröket, a demokratikusan megválasztott vezetést és a békés többséget. Miért? Azért, hogy a haladó médiát felhasználva negatív színben tüntessék fel a legitim politikai vezetést.
Bizonyságtétel arról, hogy nem értik a többpárti demokráciát
A demokrácia egyik alappillére a választási eredmény elismerése. Ezt az ország nagy része meg is tette. Hiszen lehet méltósággal is veszteni, de a most tüntető zajos kisebbség pont ezt a lehetőséget veszi el a többi ellenzéki szavazótól. Lehet csalódottnak lenni, esetleg dühösnek is, de ha ezeket az érzelmeket arra használják, hogy sivalkodjanak, csupán polgárpukkasztást végeznek. A sivalkodás helyett ideje lenne némi önkritikát gyakorolni. Elgondolkodni azon, hogy miért van az, hogy Orbán Viktor és a Fidesz-KDNP zsinórban harmadszor kapott kétharmados felhatalmazást.
Ha egy következtetésben segíthetek kedves ballibsi sivalkodók: ilyen esetben fix, hogy az ország nem balliberális kormányzásra vágyik. Ezt ideje lenne megérteni. Lehet nem egyetérteni, vitázni, de ahhoz Nektek el kéne fogadni, hogy van olyan, amikor nincs igazatok. A jelenlegi tüntetéshullámban megfogalmazott üzeneteitekkel pedig egyáltalán nincs!
Borítókép: MTI