A 10. Be Smart országos versenyre bármely hazai központú startup jelentkezhet, amely legalább prototípussal rendelkezik – mondta a Figyelőnek Szalai Piroska, a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány (BVK) kuratóriumi elnöke. A BVK vezetője hozzátette: , öt vállalkozás bemutatkozhat a lisszaboni Web Summiton, a világ legnagyobb technológiai fesztiválján, valamint további értékes médiaszereplési és kapcsolatépítési lehetőségeket nyerhetnek. A könnyebb áttekinthetőség kedvéért az alábbiakban pontokba szedjük a versennyel kapcsolatos legfontosabb ismérveket.
1. Startup Europe Awards Hungary
A BVK a Startup Europe Awards országmenedzsereként 2019-ben kizárólagos jogot nyert a Startup Europe Award Hungary verseny megrendezésére. A startupok 19 kategóriában pályázhatnak, a kategóriagyőztesek nyereménye egy-egy Startup Budapest Package, melynek tartalma:
- kiállítási lehetőség a BVK Startupok Éjszakája rendezvényén, november 28-án, amely egyben a Startup Europe Awards Hungary nagyszabású díjátadójának is helyet ad
- egy éven át kiállítási és kapcsolatépítési lehetőség a BVK üzleti innovációt támogató rendezvényein
- vizibilitás biztosítása a hazai médiában
- a külföldi megjelenések, bemutatkozások és networking támogatása Budapest városdiplomáciai kapcsolatrendszerének segítségével
- megjelenés a verseny nyerteseit bemutató angol nyelvű kiadványban
- bemutatkozó interjú a BVK saját online felületein
A Startup Europe Awards (SEUA) az Európai Bizottság és a Finnova Alapítvány kezdeményezése, amely helyi, regionális, országos és európai szinten keresi a legjobb startupokat, kapcsolatrendszerével pedig elősegíti a nemzetközi terjeszkedésüket is.
2. Web Summit – Lisszabon:
Esemény időpontja: 2019. november 4-7.
A verseny nyerteseiként kiválasztott 5 startup számára a szervező partnerek biztosítják:
- részvételt, kiállítási és kapcsolatépítési lehetőséget a Web Summit rendezvényen
- bemutatkozási lehetőséget a nagykövetségi networking eseményen
- B2B találkozók létrejöttét
A versenyen való részvétel feltételei és jelentkezési határidők: A szervező partnerek országos szinten olyan startupok jelentkezését várják, amelyek a piacra lépés fázisán már túl vannak, vagy legalább prototípussal rendelkeznek.
Az alábbi kategóriákban várják a pályázatokat:
- Social (Társadalmi innováció)
- Gastronomy (Gasztronómia)
- E-Health (E-egészségügy)
- Ed-tech (Jövő oktatása, oktatási technológiák)
- Water (Vízipari technológiák, vízkezelés, a vizek védelme)
- Energy (Energia)
- Smart Cities (Okos városok)
- Agritech (Mezőgazdaság)
- Creative (Kreatívipar)
- Tourism (Turizmus)
- IoT (Dolgok Internete, hálózatba kapcsolt eszközök)
- Fintech (Pénzügyi technológia)
- Green (Zöld technológiák, környezetvédelem)
- Space (Űrtechnológia)
- Mobility (Mobilitás, közlekedési megoldások)
- Circular Economy (Körkörös gazdaság, újrahasznosítás)
- Climate (Klímavédelem, éghajlatváltozás elleni küzdelem)
- Music (Zene)
- Medtech (Orvosi technológiák)
Best Female Entrepreneur különdíj
A Startup Europe Awards Hungary versenyen Best Female Entrepreneur különdíjat adunk egy vagy több olyan női startuppernek, akik co-founderként szerepelnek a startupban és a versenyen pitchet tartanak.
A kiválasztás három fordulóban zajlik. Az írásbeli pályázatok benyújtásának határideje: 2019. szeptember 20. A második fordulóban a bíráló bizottság által kiválasztott startupok képviselői 3 perces angol nyelvű pitchek keretében mutatják be vállalkozásukat a zsűri előtt. A 2. forduló tervezett időpontja: 2019. szeptember 25-26. A harmadik fordulóban, amely a Startup Europe Awards Hungary verseny döntője, a kiválasztott startupok írásbeli pályázatait kategóriánként bírálja el egy-egy háromtagú, az adott kategória szakértőiből álló zsűri. A zsűri a kategória védnökségét ellátó nagyvállalat képviselőiből, közigazgatási szervek delegáltjaiból és egyetemi szakemberekből áll. Ők választják ki az egyes kategóriák legjobb startupját, amely viselheti a Startup Europe Awards Hungary kategóriagyőztesi címet.
(Borítókép: Getty Images)