Az eredeti határidő, amikor az uszodát próbaüzemre alkalmas állapotban átadták volna, augusztus 20-a volt, ám ekkor még csak valahol az alapozásnál tartottak. A főváros legnagyobb fürdőberuházása a kiváló adottságú csillaghegyi strand területén folyik. A hárommilliárd forint értékű munkát a Khaloterm vállalkozás nyerte el a múlt év végén nyílt közbeszerzési pályázaton.
A beruházásnak azonban volt előélete. A csillaghegyi strand egyik szabad medencéje fölé telente felhúzott sátor évről évre 80-100 millió forintot visz el – gyakorlatilag a domboldalt is fűtve. Ettől a ráfizetéstől akart szabadulni a fürdőcég, ezért már évekkel ezelőtt kísérletet tett egy igazi fedett uszoda felépítésére. A Vasas vízilabda szakosztálya kapott volna otthont a III. kerületben. A terv azonban, ha nem is vízbe, hamvába holt. Tarlós István főpolgármester tetszését nem nyerte el. Annyi hozadéka viszont kétségkívül volt, hogy újból napirendre került a szép múltra visszatekintő, de mára erősen lerobbant csillaghegyi strand fejlesztése.
A Budapest Gyógyfürdői Zrt. részben hitelből, részben saját profitjából állja a legnagyobb beruházását. A profit pedig folyamatosan nő a nyereséges gazdálkodásnak köszönhetően. Itt érdemes megjegyezni, hogy ehhez maga a csillaghegyi strand is hozzájárul, idén nyáron háromszor akkora volt a forgalma, mint tavaly.
A második legrégebbi strand területén nem csak új fedett uszoda épül, hanem szaunavilág és gyermekparadicsom is. Ráadásul a tervek szerint lesz egy pezsgőfürdő is a domboldalon, nagyszerű kilátással a városra. Továbbá a stranddal szemben, az út túloldalán üzem is épül, ahol a régen jó hírű, azóta félig-meddig elfelejtett csillaghegyi ásványvizet palackozzák majd.
A határidő módosításáról Szőke László, a Budapest Gyógyfürdői Zrt. vezérigazgatója azt mondja, hogy az amúgy eredményes régészeti feltárások 50 nap csúszást jelentettek, ezért az eredeti, augusztus 20-ai határidő irreálissá vált. Önmagában ezzel persze még nehezen indokolható, miért tolták el a 8 hónappal, azaz 240 nappal a határidőt, de Szőke László erre is magyarázattal szolgál: „Ez azt jelenti, hogy idén a sátrat még egyszer fel kellett állítani (ezt szerettük volna megúszni). Ha már úgyis felállítottuk a sátrat, tavaszig már nincs is értelme lebontani.” Ezért is fogadták el, hogy idén augusztus helyett jövő április legyen a fedett uszoda és az előcsarnok, valamint a wellness részleg átadásának új határideje. Ugyanakkor a gyermekparadicsomot és a szaunavilágot az eredetileg tervezettnél 5 hónappal korábban átadják. A fedett uszoda új határidejéért cserébe ráadásul a kivitelező vállalta, hogy az egész beruházás határidejét két hónappal előre hozza, 2018. augusztus 20-a helyett június 15-ére.
„Ha ezt sikerül tartani, akkor a jövő nyári szünidőre, a strandi főszezon kezdetére már minden új részleg üzemelni fog a csillaghegyi strandon. Ez nekünk fontosabb, mint az úszómedence októberi átadása. Meggyőződésem, hogy jó üzletet kötöttünk.” – így Szőke László.
Fotóforrás: Fortepan, adományozó Romák Éva, 1934’