A néhai szocialista miniszterelnök nemrégiben a Civil Rádiónak adott interjút, amelyben elismerte, hogy kedvére lenne az a káosz, ami akkor következne be, ha a Fidesz elvesztené abszolút többségét a parlamentben.
Gyurcsány szerint semmi baj nem lenne azzal, ha a jelenlegi ellenzéki pártok nem tudnának egy rendes kormányt alakítani a választások után, amit a jelenleg már hatodik hónapja húzódó német kormányválsággal gondolt igazolni. Gyurcsány szerint azzal sincs semmi baj. Furcsa felfogás ez. Azt például nehéz eldönteni, miből gondolja Gyurcsány, hogy Németország számára ebből nem származnak már jelenleg is súlyos hátrányok, és nem tudni, honnan tudja, hogy nem lesznek ott még nagyobb bajok.
Talán még érdekesebb az a vallomás, ami akkor válik érthetővé, ha a sorok között olvasunk. Gyurcsány ugyanis mondott még cifra dolgokat: “jön egy átmeneti parlamenti kormányzás. Az ügyvezető kormánnyal szemben, amely kisebbségben van, van egy olyan masszív parlamenti többség, amely a nélkül, hogy kormányozna…” – majd itt szakítja félbe Fiala János Gyurcsány okfejtését, pedig kíváncsiak lettünk volna rá, hogy milyen parlamenti kormányzás az, amely nem kormányoz.
Mindenesetre érdemes megfigyelni, Gyurcsány hogyan fogalmaz. Azt állítja, az ügyvezető kormánnyal szemben lesz egy “masszív parlamenti többség”. Csakhogy szinte lehetetlen, hogy egy ilyen többség a Jobbik nélkül létrejöhessen. Tehát Gyurcsány minden bizonnyal a Jobbikkal karöltve akar majd parlamenti kormányzást. Gyurcsány nyilatkozatának magabiztosságából azt lehet sejteni, hogy Vonáékkal már meg is állapodtak. Ahhoz képest, hogy ez a két párt évekig egymás antitéziseiként működött, mostanság igen nagy a barátság közöttük. És ezt az újdonsült szerelmet az a “csodálatos” közös cél fűti, hogy a választások után anarchiába taszítsák az országot, aminek következtében majd úgyis új választásokat kéne kiírni.
Borítófotó: Szilágyi György jobbikos képviselő és Gyurcsány Ferenc független képviselő, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke (MTI Fotó: Kovács Attila)