Azt mondhatjuk, hogy a gazdaságvédelmi akcióterv rövid távon eredményes volt, mostanra elértük a januári foglalkoztatási szintet – mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára. A jelenlegi foglalkoztatottság 50 ezerrel kevesebb az egy évvel korábbinál – áll a Világgazdaság oldalán. György László aláhúzta:
bizakodóak vagyunk, mivel tízszer annyi pénzt fordítottunk munkahelyek teremtésére, mint a megőrzésére.
A programjaink középtávon is éreztetik hatásukat. Akár idén elérhetjük a tavalyi foglalkoztatási szintet. Közel 912 ezer munkavállaló foglalkoztatását támogatja a kormány az egyes programokkal, ezen belül a munkahelyvédelmi bértámogatásban 204 ezren vesznek részt. Az elmúlt három hétben jelentősen felpörögtek a hitelkérelmek,
az eddig befogadott 1015 milliárd forintnyi igénylésből 566 milliárd forint értékben le is szerződtek a vállalkozások.
Továbbra is az EU első felében vagyunk a GDP-növekedés szempontjából, a cél az, hogy az uniós átlagnál jobban teljesítsünk – hangsúlyozta az ITM államtitkára. 2013-2019 top öt között volt Magyarország az EU-ban a növekedés szempontjából, a cél az, hogy
továbbra is legalább 2 százalékponttal meghaladja az uniós növekedést hazánk.
A szak- és felnőttképzési diákhitel fontos mérföldkő a munka- és tudásalapú gazdaság kiépítésében – hívta fel a figyelmet György László. A képzésre fél millió forintnyi 0 százalékos kölcsön igényelhető a képzés finanszírozására, valamint havi 150 ezer forint értékben szabad felhasználású diákhitelt is igényelhetnek a szakképzésben résztvevők.
(Borítókép: 2020.04.27. Kaposvár A somogyi nagyvállalatok a kormány vészhelyzetre meghirdetett munkahelyvédelmi bértámogatásait számításba vették, de csak mint a legvégső megoldást. Többségükben bizakodásra okot adó kapacitással tudnak dolgozni a járvány ezen szakaszában is. A kaposvári villamossági gyárban folyik a termelés. (Fotó: Lang Róbert, Somogyi Hírlap)