Az év végére elkészülhet Berettyóújfaluban a 194 ágyasra tervezett Büntetés-végrehajtási Egészségügyi Központ. Ezzel mintegy kétszáz új munkahely létesülhet a városban, a dolgozókat jelenleg is toborozzák – közölte a Világgazdasággal Orosz Zoltán, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának (BVOP) szóvivője. Az új fegyintézetekkel kapcsolatban a lapnak megjegyezte, hogy a csengeri létesítmény alapkőletételére az első negyedévben kerül sor, a többi létesítmény tervezése még folyik.
Magyarországon harminc büntetés-végrehajtási intézet és három büntetés-végrehajtási intézmény működik. Ezekben összesen 16 630 embert tartanak fogva.
A jogerősen elítéltek közül 312 férfi és 16 nő tölti életfogytig tartó szabadságvesztését a feltételes szabadságra bocsátás lehetősége mellett, és 62 azoknak a száma, akik sohasem szabadulhatnak. A fogvatartottakra felügyelő munkatársak számáról Orosz Zoltán nem kívánt nyilatkozni a napilapnak, ugyanakkor a 2020-as költségvetés szerint az átlagos statisztikai létszámuk 11 391-re tehető.
(Borítókép: Illusztráció – Fogvatartottak néznek ki a zárka ablakán a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet Fiatalkorúak Regionális Büntetés-végrehajtási Intézetében Szirmabesenyőn (MTI Fotó: Vajda János))