Budapesten találkoznak a világ fenegyerekei

Hírek
Európa jövőjét tekintve egyre kevésbé mehetünk biztosra, ha jóslásokba szeretnénk bocsátkozni. Az európai elitek épp azon dolgoznak, hogy megszabadítsák a földrészt hagyományos kultúrájától és gyökereitől, a nemzeteket beolvasztanák egy közös, multikulturális államba, és mindehhez a tömeges bevándoroltatás eszközét is alkalmazzák. Csakhogy Európa polgárai érzik a bőrükön azokat a változásokat, amelyeket az elitek idéztek elő, nekik kell egyre többet és többet engedniük az új jövevények javára. Mit tehetünk ez ellen? Erre a kérdésre keresik majd a választ a május végén megrendezendő Európa jövője konferenciasorozat 23-24-ei programjának keretében a világ legismertebb jobboldali fenegyerekei. Az eseménnyel foglalkozó első cikkünkben ismerjék meg Douglas Murrayt, az Európa furcsa halála című könyv szerzőjét.  

Ha Douglas Murray író, publicista személyiségét vagy gondolkodásmódját egy szóval kellene jellemeznünk, azt mondanánk: összetett. Bár sokak szerint esetében egy klasszikus brit elitista neokonzervatívról van szó, Murray lényegesen karakteresebb egy visszafogott, szürke figuránál, aki mindig csak a stas quót védi, miközben minden szavát megválogatja, nehogy megsértsen valakit.

Az Európa furcsa halála című bestseller szerzője rendkívül szókimondó, a szólásszabadság kőkemény védelmezője, több nyilvános vitájában lépte át a liberálpukkasztó határt. Látványosan nem izgatja soha, ha megsérti a baloldaliak, vagy a muszlimok érzékenységét.

Olyan korban élünk, amelyben az igazságot másképp nem lehet kimondani, márpedig erre most nagyobb szükségünk van, mint valaha. Ebben a szellemben született meg az író legújabb könyve is, amelyben nyíltan megfogalmazza, hogy az eddig ismert Európát nagy veszélyek fenyegetik, és ezek okait is górcső alá veszi.

Szerinte Európa éppen öngyilkosságot követ el. Amit egyrészt a második világháború óta tartó tömeges bevándorlás okoz, amely a 2015-ös migránsválsággal csak felerősödött, másrészt az, hogy Európa elvesztette a hitét. Nem hisz se saját létének jogosultságában, se hagyományaiban. Civilizációnk alapjainak, a zsidó-keresztény kultúrának, a görög filozófiának és a felvilágosodás felfedezéseinek helyét jelenleg az üresség fenyegeti.

Douglas Murray, fénykép: entertainment-focus.com

Murray azt is bátran kimondja, hogy az európai béke egyik legfontosabb feltétele a kevesebb iszlám, és ezzel kapcsolatban többek között Magyarországra is hivatkozik, mondván: míg Kelet-Közép-Európában nem terjedt el jelentősen az iszlám, ezért az iszlamista terrorizmus sincs jelen, addig például Franciaországban a jelentős iszlám befolyás jelentős iszlamista terrort eredményezett.

A brit publicista egyébként nem fél attól sem, hogy neveket mondjon, ha arról van szó, ki a felelős. Angela Merkelről úgy véli, hogy rendkívüli mértékben elmélyítette a migránsválságot 2015-ben politikájával, de a Soros György által támogatott NGO-k migrációban betöltött szerepét is elítélte. Ezzel szemben Orbán Viktor bevándorláspolitikáját egyértelműen pozitívan értékelte.

Hogy mennyire fontosnak tartja Európa gyökereinek megóvását, azt az is mutatja, hogy ateistaként védelmezi a keresztény hagyományt, és melegként oltalmazza a család fogalmához köthető értékeket.

Ebből is látszik, mennyire nem illeszthető bele semmilyen közéleti sablonba. Mint ahogy azzal sem lehet megtámadni, hogy egy beszűkült szobafilozófus lenne, aki véleménybuborékban él. Murray nem spórolta meg a terepen való kutatást könyvéhez, elment Lampedusára, Leszboszra, és végigvette a bevándorlás mellett szóló érveket is. Mégis arra jutott, hogy ami most zajlik az védhetetlen, és Európa pusztulását hozhatja.

Bár könyvének címe elég sötét jövőt fest le, Murray mégsem gondolja úgy, hogy nem tehetünk már semmit Európa életben maradásáért, bár kemény eszközökhöz kell nyúlni ennek érdekében. Másképp Európának tényleg vége van. “Ha nem mondjuk meg világosan, hogy mi történik Magyarországgal, és miért történik, ami történik, akkor senki nem fogja megérteni” – mondta Orbán Viktor Murray könyve kapcsán. A miniszterelnök jól láthatóan elkötelezett a Murray által megfogalmazott első verzió mellett.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink