Brüsszeli képmutatás: az antiszemitizmus elleni védelem mögé bújnak

Hírek
Az Európai Unió tagállamainak belügyminiszterei brüsszeli ülésükön az antiszemitizmus elleni küzdelemről fogadtak el nyilatkozatot csütörtökön, amelyben a közös védelmi megközelítés kidolgozásáról egyeztek meg az európai zsidó közösségek és intézmények biztonsága érdekében. Ezzel eddig nem is lenne semmi baj, de ha megnézzük a brüsszeli döntéshozók elmúlt években tett lépéseit, akkor azonnal árnyaltabb lesz a kép.

A belügyminiszterek csütörtökön elfogadott nyilatkozat arra szólítja fel a tagállamokat, hogy fogadjanak el és hajtsanak végre átfogó stratégiát az antiszemitizmus minden formájának megelőzésére érdekében, a rasszizmus, az idegengyűlölet, a radikalizálódás és az erőszakos, szélsőséges nézetek terjedésének visszaszorítására irányuló stratégiájuk részeként.

„Az Európai Bizottság szilárdan kiáll az antiszemitizmus minden formája ellen, és továbbra is együtt működik a tagállamokkal e fontos témakörben” – szögezte le Frans Timmermans, az Európai Bizottság első alelnöke és Vera Jourová, a jogérvényesülésért, a fogyasztópolitikáért és a nemek közötti esélyegyenlőségért felelős biztos. Szép szavak, kár, hogy tartalom nincs mögöttük.

Az Európát sújtó migrációs krízis megoldása kapcsán már nem ennyire buzgóak a brüsszeli bürokraták. 2015 óta jelentősen nőtt az antiszemita indíttatásból elkövetett bűncselekmények száma, azaz a migráció és a zsidóellenesség között lévő összefüggést csak az nem látja, aki nem akarja.

Franciaországban például az idei év első kilenc hónapjában mintegy 68(!) százalékkal nőtt az antiszemita bűncselekmények száma. A franciáknál nem új keletűek az antiszemita jellegű bűncselekmények, ám a migrációs krízis óta folyamatosan növekvő tendenciát mutat az ilyen jellegű bűnelkövetések száma.

A brüsszeli bürokrácia azonban újra a valósággal szemben politizál, ugyanis hazánkat támadják folyamatosan a zsidók védelme kapcsán. A Sargentini-jelentésben is foglalkoztak a magyarországi antiszemitizmussal, csak azt felejtették ki, hogy megállapításaik a Gyurcsány-Bajnai kormányok idején keletkezett adatokból táplálkoztak. Legutóbb lapunkat érte efféle támadás, melyre itt válaszoltunk.

 

Borítófotó: (Frans Timmermans, az Európai Bizottság első alelnöke és Vera Jourová, a jogérvényesülésért, a fogyasztópolitikáért és a nemek közötti esélyegyenlőségért felelős biztos) Genevieve Engel, European Union 2016

Ezek is érdekelhetnek

További anyagaink