A digitalizáció minden területen jelen van, nem kivétel ez alól a pénzügyi, biztosítási terület sem – mondta Solymár Károly Balázs, az ITM digitalizációért felelős államtitkára. A szakember szerint ugyanakkor a digitális fejlesztések sikerét alapvetően meghatározza, hogy milyen bizalommal veszik igénybe az ügyfelek a digitális szolgáltatásokat. Ennek a bizalomnak a megerősítését szolgálja a Digitális Jólét Pénzügyi védjegy program.
A védjegy-rendszer két szintű: alapszintű, illetve kiemelkedő DJP védjegy partnernek jelentkezhetnek a hitelintézetek és biztosítók. A minősítés netbank és mobilbank szemléletű és front office szolgáltatásokat vizsgálja elsősorban.
Sok olyan funkciót keresünk, amely a fogyasztóknak kényelmes, digitális ügyintézést tesz lehetővé
– mondta.
A védjegy használatára bármely olyan szolgáltató pályázhat,
amelyik Magyarországon székhellyel, telephellyel rendelkezik és minimum 5 ezer ügyfele van.
A digitális fejlődés és a fogyasztói igények változása kapcsán folyamatosan változtatják majd a kritériumrendszert, az induláskor például kiemelt szerepet kapnak az azonnali fizetési rendszerre épülő megoldások.
Jakab László, a DJP védjegy tanácsadó testületének elnöke szerint pályázni folyamatosan lehet majd, a pályázatok elbírálását végző testületben a PM, az ITM, z MNB, a Bankszövetség, a Mabisz és több egyetem képviselői kaptak helyet.
Minden védjegy annyit ér, amennyien ismerik – épp ezért hamarosan a legnagyobb szolgáltatókkal leülnek beszélgetni és remélik, az ő csatlakozásuk húzni fogja az érdeklődést – mondta el a helyettes államtitkár, hozzátéve, hogy konkrét tervek vannak a védjegy népszerűsítésére is.
(Borítókép: anttoniart, PuzzlePix/Shutterstock)