Természetes módszerek az igazán fehér fogakért (x)

Belföld Szponzorált tartalom
A fehér fogak feltűnőek, vonzóak, ápoltságot sugároznak és magabiztosságot kölcsönöznek a tulajdonosuknak – nem is csoda tehát, hogy olyan sokan vágynak rájuk. Nem mindenkinek adatik azonban meg, hogy szép, vakítóan fehér mosolya legyen. A genetikai adottságok, az életvitel – például a dohányzás – és az is hatással van a fogaink állapotára, hogy milyen ételeket és italokat fogyasztunk rendszeresen. Több külső és belső tényezőtől függ tehát, hogy milyen színű a fogsorunk – de szerencsére ma már arra is sok módszer áll rendelkezésünkre, hogy változtassunk rajta, ha szeretnénk.

A következőkben kitérünk azokra az eljárásokra, amelyekkel természetes módon tehetjük fehérebbé a fogainkat. Azonban adunk néhány plusz tippet is arra az esetre, ha ezek már nem működnének.

Fehér fogak természetes módszerekkel

Most tehát hat olyan módszert sorolunk fel, amit a természetes módszerek hívei is nyugodtan kipróbálhatnak, ha szeretnének fehérebb fogakat. Némelyik egyszerűbb, mint gondolnánk!

Helyes szájápolási rutin

Sokan elfelejtik, hogy a szép fogak a száj- és fogápolásnál kezdődnek. Az egyik legalapvetőbb tanács, hogy mossunk fogat rendszeresen és alaposan: minimum kétszer egy nap, két percig. Emellett ne feledkezzünk meg a fogselymezésről sem, és ajánlott a szájvíz használata is. Hiszen hiába megyünk el egy fogfehérítésre vagy próbálkozunk mindenféle természetes módszerrel, ha a legalapvetőbb támogatást nem adjuk meg a fogainknak.

Olajozás

Sokan esküsznek az olajozásra mint eljárásra, ami egy hagyományos, ayurvédikus módszer egyenesen Indiából. A fogak és a száj olajos öblögetése eltávolíthatja a lepedéket és a szájüregben található baktériumokat, így megelőzheti a sárgás lerakódás felhalmozódását. Ehhez nem kell mást tennünk, mint a rendes fogmosás után, a szánkba venni 1-2 teáskanál, hidegen sajtolt növényi olajat és 10-20 percig öblögetni vele. Ezután vízzel alaposan öblítsük ki a szánkat!

Az olajos öblögetés nem helyettesítheti a fogmosást, csupán támogatja a megfelelő és kiegyensúlyozott szájhigiénia kialakítását. Segítségével megelőzhető a fogkő és az ínygyulladás is. Fontos, hogy semmiképp se nyeljük le a fogunkat áttisztító olajat, hanem köpjük ki, hiszen ez baktériumokat tartalmaz. A legtöbben az organikus kókuszolajra esküsznek a kellemes íze miatt, azonban a tradicionális recept a hidegen sajtolt szezámmag olajat javasolja inkább.

Almaborecet

Készítsünk almaborecetes szájvizet 2 teáskanál almaborecet és nagyjából 2 deciliter víz keverékéből! Ezzel öblögessünk 30 másodpercen át fogmosás után, majd öblítsük ki a szánkat sima vízzel! Ez a természetes szájöblítő szintén a szájüregi baktériumok számát segít csökkenteni. Figyelem: ne adagoljuk túl az almaborecetet, hiszen mégiscsak egy savas anyagról van szó!

Aktív szén

Közismert, hogy az aktív szén jól használható a fogfehérítésben az abszorbens tulajdonsága miatt – nem véletlenül gyártanak ilyesmit tartalmazó fogkrémeket és szájvizeket. De ha egy kis plusz fehérítésre vágyunk, szerezzünk be aktív szenet! Azért bánjunk vele óvatosan, ne dörzsöljük erősen, különösen az érzékenyebb, íny körül részeken!

Zöldségek és gyümölcsök

Első hallásra talán hihetetlennek tűnhet, de egyes zöldségek és gyümölcsök igenis segíthetnek a fogfehérítésben. Fogyasszunk magas víztartalmúakat, ezek ugyanis kvázi átmossák a fogainkat és a fogközöket, ezzel tisztítják a szánkat! Ilyen például a dinnye, az uborka és a zeller is. Szintén jó választásnak bizonyulnak a kifejezetten kemény zöldségek és gyümölcsök, ezek ropogtatása ugyanis természetes módon tisztogatja a fogakat. Nem is beszélve arról, hogy ezzel sok vitamint és antioxidánst vihetünk be a szervezetünkbe, ami valljuk be, mindig jól jön.

Ezt kerüld el!

Most, hogy kiveséztük, milyen természetes módszereket érdemes kipróbálni, térjünk át arra, hogy mi az, amit kerülnünk kell, ha vakítóan fehér mosolyra vágyunk. Először is, egyes ételek és italok fogyasztását kell átgondolnunk. A kávé, a vörösbor, a szénsavas üdítőitalok és a sötét bogyós gyümölcsök mind-mind alkalmasak arra, hogy foltokat hagyjanak a fogainkon. Nem kell teljes mértékben kerülni őket, csak csökkentsük le a bevitt mennyiséget, és igyekezzünk fogyasztás közben minél távolabb tartani őket a fogainktól – például szívószállal. Emellett érdemes odafigyelni a cukorbevitelre is: minél alacsonyabb, annál jobb nekünk és persze a fogainknak.

Fehéríts!

Előfordulhat azonban, hogy ezek közül a természetes módszerek közül egyik sem működik igazán. Ez lehet, hogy azért van, mert túl régóta hagytuk felépülni a fogainkon megtelepedő fogkövet és az elszíneződéseket. Ilyen esetekben ennek megszüntetésével kell kezdenünk, és érdemes orvosi segítséget igénybe vennünk. Ugyanez igaz akkor is, ha örököltük a sárga fogakat: érdemes elgondolkodni a szakember által végzett fogfehérítésen. Ma ez szerencsére már gyorsan megy, ráadásul teljesen biztonságos és eredményes is. Bárhogy is járjunk el, a lényeg, hogy megtapasztaljuk azt a magabiztosságot, amit egy gyönyörű mosoly tud garantálni a gazdájának!

Ezek is érdekelhetnek

További híreink