Bajban van a számokkal a HVG

Hírek
Mint a mániás pszichózisban szenvedő egykori lipótmezei szökevény, úgy próbál belekötni mindenbe és mindenkibe a HVG, ehhez pedig az álhírgyártástól sem riadnak vissza.   

A ballib média által "rabszolgatörvénynek" hazudott, eleinte az önkéntes túlóráról szóló törvény elleni tiltakozások során már számtalanszor vizionáltak kormánybuktató tömegeket, s a miniszterelnöki iroda költözése kapcsán is kitettek magukért. Először többezres tömegről írtak, akik "Orbán Várba költözését" várták, majd már csak "kis létszámú tüntetés" lett a többezres tömegből.

Nem ez az első eset, hogy a HVG félrevezeti saját olvasóit, vagy épp a puszta roszindulat vezérli őket: ünnepi lapszámukban az Egy szabad országért című dalba akartak belerúgni egyet, de akkora lendületet vettek, hogy elcsúsztak.

A HVG cikkében megjegyzik a dallal kapcsolatban, hogy népszerűsége nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Nos, nézzük meg, hogy mit mondanak a számok.

A dalt eddig közel nyolcmillióan hallgatták meg csak Youtube-on, a pontos szám a cikk élesítésekor 7 876 926. 

A nemzeti téma ennyit ér a haladó, objektív sajtómunkásoknak, akik még '56-tól is elhatárolódnának ha tehetnék, ezért is gondolták, hogy muszáj belerúgniuk a dalba.

De nézzük, hogy vannak-e még hasonlóan népszerű magyar zenei számok a Youtube-on?

A sikeres magyar EB szereplés himnuszává vált Az éjjel soha nem érhet véget című dalt mintegy hat millióan hallgatták meg, ami szintén egy magas mutató, míg a Tankcsapda Rock a nevem című népszerű slágerét több mint három millióan hallgatták.

De ha már a ballib sajtóban nagy visszahangot kiváltó dalokról van szó, beszélhetnénk a méltán hírhedt G Ras "dalairól", melyek közül A Lázadás Éve című szerzemény, ami szinte minden kormányellenes tüntetés egyik fő kelléke, a 700 ezres nezéttségi számot sem érte el.

Látható tehát, hogy a számok tekintetében kifejezetten népszerű az Egy szabad országért, ami természetesen örvendetes, de annál nagyobb erőfeszítésekkel ment neki a HVG. Azért nem lenne egy utolsó dolog, ha a hetilap tudná értelmezni a számokat.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink