Emberközpontú és komplex, a fejlődő technológia eszközeit a fenntarthatóság és az élhetőség jegyében szolgálatába állító okosvárosokat vizionálnak a Smart City koncepcióján dolgozó vállalkozások, önkormányzatok, felsőoktatási intézmények. Az okosmegoldások bázisa a megfelelő mennyiségű és minőségű adat – ennek apropóján került sor a BKIK által szervezett Adatvezérelt városgazdálkodás szemináriumra a City For The Future – CEE Expo & B2B Fórumon, ahol az innovációs ökoszisztéma résztvevői a korszerű adatgyűjtési és -felhasználási trendekről osztották meg tapasztalataikat a városüzemeltetés terén.
– Azért tartottuk fontosnak, hogy összehívjunk egy tudásmegosztó fórumot a témában, mert szerettük volna közös platformra helyezni a városüzemeltetésben érintett budapesti cégeket, a kerületi önkormányzatokat és az akadémiai K+F szereplőket az adatgazdálkodás vonatkozásában. A szemináriumon kívül több előadást és beszélgetést is kínáltunk az expóra ellátogatóknak, ahol többek között az energiaközösségek, az adatvezérelt közlekedésszervezés, és az önkormányzatok smart fejlesztéseivel kapcsolatos veszélypontok is szóba kerültek – hívta fel a figyelmet a rendezvényen Balog Ádám, a BKIK általános alelnöke.
A fórumon résztvevők többek között kistelepüléseket és nagyvárosokat egyaránt érintő településfejlesztési jó gyakorlatokkal, új technológiai trendekkel ismerkedhetek, az érintett hazai cégek pedig tapasztalt cseh és magyar beszállítókkal teremthettek üzleti kapcsolatot.
A BKIK 2019 óta foglalkozik a Smart City témájával, és támogatja a témában működő innovatív cégeket az üzleti kapcsolatteremtési lehetőségek megragadásában. A fenti rendezvényen túl idén tavasszal a kamara üzleti delegációja részt vett a tajvani Smart City Expón, ahol több konkrémegrendelés és beszállítói szerződés is született a fenntartható, okos város témakörhöz kapcsolódó magyar cégek és tajvani vállalatok között.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Shutterstock)