„Orbán Viktornak nincs többé helye az Európai Néppártban. Ezt megmondtam az (EPP) salzburgi csúcstalálkozóján. Még ha tisztelem is az embert, sok összeférhetetlenséget látok aközött, amit mond és azon kereszténydemokrata értékek között, amelyeken az EPP alapul. Hacsak nem szavatolja nekünk, hogy tiszteletben tartja az EPP alapértékeit és választási programját" – fogalmazott a jelcini magasságokba lépő luxemburgi politikus.
A szépnek finoman sem nevezhető örökség, amit Juncker Európára hagy (bevándorlók kötelező betelepítése a róla elnevezett Juncker-képlet alapján vagy a NATO-csúcson és egyéb magasszintű találkozókon mutatott magatartása) láthatóan nem zavarja az Európai Bizottság jelenlegi elnökét, inkább azokat támadja, akik tettek valamit Európa megmaradásáért.
Juncker számára viszont nem a keresztény értékek a fontosak, ezt tökéletesen megmutatja, hogy nem emel szót például a bevándorláspárti Franciaországban történő keresztrombolások ellen. Az Európai Bizottság elnöke sokkal inkább a közelgő EP-választás miatt igyekszik aláásni Orbán Viktor és a Fidesz megítélését, ugyanakkor rendkívül pikáns, hogy egy Marxot dicsőítő politikus akarja kioktatni a kereszténydemokrata magyar kormányt.
A bizottsági elnökről mindenki tudja, hogy az épp bukni készülő Merkel és a hazájában már bukottnak számító Macron fémjelezte bevándorláspárti politika elkötelezett támogatója, nem véletlen tehát, hogy Soros Györgyöt is puszival köszöntötte, mikor a spekuláns Brüsszelbe érkezett. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy Juncker szerint azok a gondolatok, hogy az európaiak egy iszlám invázióval állnak szemben, nem elfogadhatók, holott pontosan ennek vagyunk szemtanúi, ám az isiász hatására Juncker nyilván leszokott arról, hogy meghallgassa a biztonságpolitikai szakértők véleményét.
Juncker Merkel és Macron iránti elkötelezettségét bizonyítja továbbá, hogy egyetért a francia elnökkel abban, hogy küzdeni kell az „éles populizmusok és a meggondolatlan nacionalizmusok ellen". Az Európai Egyesült Államok hívei már korábban is számtalanszor populizmusnak minősítették az emberek akaratának képviseletét, a nemzeti elkötelezettség pedig számukra a legnagyobb ellenség, akárcsak Lenin és Sztálin elvtárs számára.
Borítókép: Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke az Európai Unió salzburgi nem hivatalos csúcstalálkozójának végén tartott sajtóértekezleten 2018. szeptember 20-án. (MTI/AP/Kerstin Joensson)