Nagy gratulációnk az Európai Bíróságnak, mint a teljes unió újdonsült és egyetlen törvényhozó szervének! Ez a modern, nagyon liberális demokrácia, ami annyira veszi figyelembe a népek önrendelkezését, hogy még azt sem dönthetjük el magunk, mit tartunk házasságnak és mit nem.
"Noha a tagállamok szabadságot élveznek a tekintetben, hogy engedélyezik‑e, vagy sem az azonos nemű személyek közötti házasságkötést, nem akadályozhatják valamely uniós polgár szabad tartózkodáshoz való jogát azzal, hogy nem uniós állam állampolgárságával rendelkező, azonos nemű házastársától megtagadják a területükön való tartózkodáshoz való származékos jogot" – áll a bíróság sajtóközleményében. Értsd: olyan törvényt hozol, amilyet csak akarsz, a gyakrolatban úgysem az fog érvényesülni, ha mi úgy döntünk.
Nem, ez nem arról szól, hogy ki toleráns a melegekkel, és ki nem! Itt arról van szó, hogy a nemzeti közösségeknek vannak saját szabályai, amelyeket maguk hoznának meg, annak rendje és módja szerint. Megválasztott parlamenten keresztül. Tetszik tudni, ahol a törvények születnek elvileg. De mindez teljesen fölösleges, hiszen egy nemzetközi tojásfejű társaság bármikor eltörölheti a nemzeti parlamentek által hozott szabályokat, és újakat hozhat helyettük.
Az ügy alapjául az amerikai Clai Hamilton és a román Adrian Coman ügye szolgált.
A két férfi 2012-ben kért letelepedési engedélyt Bukaresttől Clai Hamilton számára, ám nem kapták meg, arra hivatkozva, hogy a román törvények nem ismerik el az azonos neműek házasságát. Ugyanakkor a szabad mozgásról szóló uniós törvény a bíróság döntése szerint felülírja ezt.
“Románia fellebbezhet a döntés ellen, ami ezzel együtt is komoly jelzés az azonos neműek kapcsolatát jogilag el nem ismerő uniós országok irányába” – örvendezik az Euronews.Tényleg ennyire örömteli pillanat, amikor kiderül, hogy nem mi hozzuk a saját törvényeinket!?