A döntés előzménye egy per, amelyet egy interszexuális személy – figyeljük a megfogalmazást, ezt kell majd megszoknunk – indított annak érdekében, hogy egy harmadik gendert is fel lehessen tüntetni a születési anyakönyvezéskor.
A német alkotmánybíróság helyt adott és jogosnak találta az igényt, a testület szerint az általános személyiségi jog azoknak az identitását is védi, akik tartósan nem sorolhatók be sem a női, sem a férfi nembe. 2018. december 31-ig adtak próbaidőt a parlamentnek, hogy módosítsák az anyakönyvi szabályokat, és lehetővé tegyék az "intersex," "diverse" vagy "positive designation of sex" rubrikát.
A köznyelvben is meggyökeresedett magyar kifejezéseink egyelőre nincsenek ezekre a progresszív jelenségekre, a CEU gendertanszékén kívül valószínűleg nem is töri magát senki. Ha az egyedfejlődés során a kromoszómák furcsa játékának végeredménye, azaz a neme nem tetszik valakinek, akkor kiváló szakemberek sora várja őket a pszichiátriai szakrendeléseken, akik segítenek megbirkózni a nehézségekkel.
Magyarországon nagy egyetértés van abban, hogy születésünktől fogva adott a nemünk, ezen átmenetileg nem lehet változtatni, se véleményként kezelni a biológiai tényt.
Hagyjuk a szexualitást a hanyatló Nyugat ópiumának – figyelmeztett Gogolák elvtársnőt Virág elvtárs. Nagyon úgy néz ki, éles megfigyelése nem veszti érvényét, a három – vagy 88 – kapura játszódó nemek bajnokságában nem szeretnénk résztvenni. Legyen ez a haladók ópiuma.