Adalékmentes magyar élelmiszeripari siker

Hírek Érsek M. Zoltán
Az ételallergiában szenvedők számának növekedése és a tudatosan étkezők körének bővülése mára olyan méretű piaci rést nyitott, ami a felesleges adalékanyagoktól mentes húskészítmények termelői számára is megteremti a siker reális esélyét – fejtette ki Babuk Tibor a verőcei Tibesz Hús tulajdonosa.

A Tibesz Hús tulajdonosa tudatosan választotta azt, hogy hentesnek tanul és mivel mindig érdekelte a szakma megújításának lehetősége, az átlagnál is jobban figyelt arra, amit a mestereitől eltanulhatott. Így érkezett el 2011, amikor a Duna-kanyar kapujában úgy alapította meg családi vállalkozását, amely 2016-ban már az Európai Uniós szabványoknak megfelelő üzemmel bővült, hogy csapatában az időközben már nyugdíjba vonult korábbi mestere mellett, egykori munkatársai is szerepet vállaltak. A folyton új recepteken kísérletező, a tradicionális magyar húskészítmények újraélesztését is célul tűző Babuk Tibor a prémium minőséget zászlajára tűzve döntötte el azt, hogy termékeikben semmi felesleges olyan adalékanyag nem szerepel, ami a mai nagyüzemi termékeket jellemzi és ami a különféle étel allergiában, vagy érzékenységben szenvedők életét megkeseríti.

Az induláskor ebben az is szerepet játszott, hogy miközben a Tibesz Hús tulajdonosa emlékezett azoknak a húskészítményeknek az ízére, amiket gyerekkorában szülei az asztalra tettek, emellett azt is megfogadta, hogy mindezt a maguk természetességében adja majd át gyermekeinek és a vevőinek. A verőcei húsüzem indításának és a húsbolt megnyitásának egyik alapkoncepciója ezért az volt, hogy a Tibesz Hús minden terméke felesleges adalék, ízfokozó, glutén, szója, tej és GMO mentes, minőségi, magyar alapanyagokból készül. A régi időkre emlékeztető, klasszikus ízvilágú termékpaletta pedig idővel azokkal a különlegességekkel is kibővült, amelyeket a kísérletező kedvű Babuk Tibor, becenevén „Tibesz” a mai kor ízvilágához, étkezési szokásaihoz illeszkedve alkotott meg.

Babuk Tibor (Fotó: Tibesz)

A hagyományos kolbászok, az eredeti ízvilágú turistaszalámi, a párizsi – ami az egykor oly kedvelt rántott párizsi alapanyagaként is tökéletes -, és a virsli, valamint a szafaládé mellett így jelentek meg a legújabb csemegék: a pisztáciás felvágott a Gladiusz borsos szalámi, valamint a kis üvegben kínált, zsírjában sült hízott máj, csirke, kacsacomb és konfitált sertésoldalas.

Ennek kapcsán Babuk Tibor azt mondja: miközben ezek a kézműves termékek mással össze nem hasonlítható ízélményt garantálnak, ár-érték arányban felveszik a versenyt a nagyüzemi készítményekkel. Nem véletlen – mondja -, hogy már az ország több delikát boltjában megjelennek már a magyar családi húsüzem termékei, miközben a prémium gasztronómiai élményt ígérő éttermi, szállodai szegmens ajtajai is megnyílnak a Tibesz Hús előtt.

És miközben a Tibesz Hús a fenntarthatóság, a minőség és a frissesség jegyében már eddig a minőségi magyar húsok mellett tette le a voksát, ezt a hagyományt folytatva a közelmúltban újabb fejezet kezdődött a verőcei húsüzem történetében. Legújabb termékei ugyanis ahhoz is hozzájárulnak, hogy magyar családi vállalkozásként a Tibesz Hús az őshonos magyar állatfajták ízeit és értékeit is felelevenítse. A magyar gasztronómia sokszínűségének és hagyományainak megőrzését célul tűzve így született meg az a Tibesz Őshonos Termékcsalád, amelynek elkészítésénél kizárólag a legkiválóbb minőségű mangalica, szűrkemarha és bivaly húsa szolgál alapanyagnak. Nem véletlen, hogy az Őshonos termékcsalád azoknak szól, akik nemcsak értékelik a magas minőséget, hanem azt is szem előtt tartják, hogy a szabad állattartásban nevelt alapanyagokból készült magyar ételek kerüljenek az asztalukra.

Borítókép: a Tibesz hús tulajdonosa/Fotó: Tibesz

Ezek is érdekelhetnek

További híreink