A pénz- és tőkepiacok hatékony fejlesztése érdekében a nemzetközi gyakorlatban bevett megoldás, hogy a tőzsdék önálló oktatási intézményeket működtetnek. Ezért döntött úgy a Budapesti Értéktőzsde (BÉT), hogy a pénzügyi képzési, vizsgáztatási rendszer korszerűsítése érdekében új oktatási leányvállalatot hoz létre.
A BÉT és a Közép-európai Brókerképző Alapítvány (KEBA) megállapodása nyomán 2017. november végétől az új oktatási leányvállalat, a Budapest Institute of Banking (BIB) szervezi a tőzsdei szakvizsgához, a határidős, az opciós és az értékpapír-ügyintézői vizsgákhoz kapcsolódó jövőbeni felkészítő kurzusokat és vizsgákat. A Brókerképző eddigi kurzusai mellett a BIB a pénzügyi-biztosítási szektor működésének teljes spektrumát lefedve, szakértőitől felsővezetői szintig kínál naprakész tudást és fejlődési lehetőséget a szakembereknek. Az új oktatási központ több mint hetvenféle kurzust tervez: bróker, banki-pénzügyi, hatósági és államilag elismert szakmai képzést, valamint egyedi vállalati képzéseket.
Fábián Gergely, a BIB vezérigazgatója kiemelte: „a Budapest Institute of Banking működése nem csupán tőzsdei, hanem átfogó pénzpiaci továbbképzési koncepción alapszik. A piaci stabilitás érdekében születő komplex szabályozói elvárások, a digitalizáció és a versenyképesség növelése halaszthatatlanná tették a pénzügyi továbbképzés rendszerének reformját. Tanfolyamainkra a szakma legjobb hazai és külföldi előadóit hívjuk, akik a korszerű ismereteket gyakorlatorientált és élményalapú formában fogják átadni hallgatóinknak.”
Végh Richárd, a BÉT elnök-vezérigazgatója, egyben a BIB nemzetközi tanácsadó testületének tagja hangsúlyozta: „a BÉT sokszor hangsúlyozott és kiemelt célja, hogy a hazai pénz- és tőkepiac központi szereplőjeként aktív szerepet vállaljon a pénzügyi ismeretek átadásában. A
Budapest Institute of Banking megalapítása a Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Értéktőzsde
által megfogalmazott társadalmi célok, valamint a piaci képzési igények találkozásának eredménye.”