A terjeszkedést szolgálja a tőkeemelés

Hírek Szajlai Csaba
A tőkeemelés a Gránit Bank bank további terjeszkedését, üzleti bővülését, a tőzsdei bevezetés előkészítését szolgálja – hangsúlyozta a Figyelőnek adott interjújában Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója.

Folytatódnak az innovatív fejlesztések a hitelintézetnél, tovább erősödik a hitelezési aktivitás, gyorsul a növekedés üteme.

Ahogyan fentebb említettem, a bankszektor nagyon tőkeintenzív, emellett pedig tudás és innováció fókuszú is, a Gránit Bank esetében pedig különösen igaz mindhárom tétel – fejtette ki, megjegyezvén azt is: bátor döntés volt a válság mélypontján a régi megoldások helyett újszerű módon bankot építeni és ma a döntés helyességét az élet igazolja. „Nemzetközi összevetésben is jól állunk, mert az elmúlt évtizedben alakult globális bankok többsége egyszerre nem tudta a növekedést és a profitabilitást is biztosítani” – húzta alá Hegedüs Éva.

Hozzátette: a fókuszban a kis- és közepes vállalkozások finanszírozása áll, de nagyobb cégek hitelezésében is aktívan részt vállalnak A bank portfóliójában jelenleg több mint 200 milliárd forint vállalati hitel, illetve kötvény tartozik, a hitelek döntő részét KKV-ék számára nyújtották. Összességében a hazai KKV szektor több mint 2 százalékát finanszírozzák,

amely nem tűnik kevésnek, főleg ha összevetjük ezt azzal, hogy a legnagyobb bankok piaci részesedése sincs 12-14 százalék fölött.

A Magyar Bankszövetség elnökségi tagjaként úgy tartja, hogy jelenleg a magyar bankszektor egészséges mérlegszerkezettel, kiemelkedő likviditással és nemzetközi viszonylatban is erős tőkehelyezettel rendelkezik. Kitért arra is, hogy a koronavírus járvány a 21. század legnagyobb egészségügyi kihívása, amely nem csak félelmet szül bennünk, hanem a gazdasági szereplők jelentős részének hatalmas károkat, bevételkiesést okoz. A kormány gazdaságvédelmi intézkedései, a Magyar Nemzeti Bank monetáris eszközei, beleértve a Növekedési Hitel Hajrá Programot segítik a vállalkozások forráshoz jutását, ezáltal a gazdaság talpra állásához jelentős támogatást biztosítanak. A GDP visszaesése természetesen érinti a bankszektor teljesítményét is, hiszen a bankszektor és a gazdaság kéz a kézben járnak, de a következményeket ma még nem lehet pontosan megítélni.

Pár hónapon belül el fog dőlni, mennyire tartós a koronavírus negatív hatása a gazdaság egészére nézve.

„Optimista alkatomnál fogva pozitívan várom a jövőt, és úgy érzem a kormány által megteremtett, a vállalkozások számára elérhető kedvezményes programok, támogatások, adóintézkedések jól lettek kalibrálva, ráadásul a vakcinák is talán elérhető közelségben vannak. Remélem, hogy a jövő évben már elkezdődhet az építkezésre, fejlesztésekre történő koncentrálás” – árulta el Hegedüs Éva, a a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink