Keszthelyi Erik előadásában hosszan sorolta, miért és milyen változásokat akarnak elérni a szakmában, amely jelentős problémákkal küzd. Szerinte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) és a Magyar Nemzeti Bank is szorgalmazza mindezt, ám a szektor eddig a megoldást várta. A Világgazdaság felvetésére, hogy egyesek arra gondolhatnak, Mészáros Lőrinc segítségével könnyebb elérni a döntéshozóknál a 12 pont teljesítését, Keszthelyi Erik azt felelte, ők nem egy mai problémát szeretnének megoldani, hanem az elmúlt 30 évét.
„Mészáros úr 2018 januárja óta pénzügyi befektető, de a cégjogi papírokból világosan látszik, hogy a társaság irányításáért én vagyok a felelős. Ha bárki azt gondolja, hogy vele sokkal könnyebben át tudjuk vinni a 12 pontot, akkor köszönetet kell mondani Mészáros úrnak, hiszen a nap végén ez az ügyfeleknek kedvezne.”
– jelentette ki az elnök-vezérigazgató. Hozzátette: biztos van sértődés egyes biztosítókban, hiszen eddig abból éltek, hogy megkeresték a 80 oldalas feltételekben azt a pontot, ami alapján nem kell fizetniük. A HA most ezen szeretne változtatni. Keszthelyi Erik szerint savanyú lehet a szőlő egyeseknél, mert amikor 2010-ben tulajdonos lett, 15 millió forintos árbevételű cég volt, most pedig 20 milliárdos, és nem nőttek volna ekkorára, ha a szakmában előtte dolgozók mindent megtettek volna az ügyfelekért. Bár tavaly a biztosítási piacon 7,4 százalékkal nőttek a díjbevételek, az infláció miatt ez reálértéken csökkenés, és szerződésből is kevesebbet regisztráltak – a top 20 alkusztársaságból csupán nyolc ért el infláció feletti árbevétel-növekedést 2022-ben.

Keszthelyi Erik. Fotó: Hungarikum Alkusz
Egymillió szerződés hiányzik a penetrációs célok eléréshez, aminek a leküzdése nem lehetetlen, hiszen az adatok azt mutatják, Magyarországon 1 milliónál is több a biztosítatlan lakás, 5 millió autó közlekedik casco nélkül és 2,8 millió foglalkoztatott él öngondoskodás híján.