Új inkubátorházak
Kezdő vállalkozók tevékenységét segítő inkubátorházak épülnek Esztergomban, Komáromban és Tatán, összesen 1,3 milliárd forintos beruházással – közölte a megyei közgyűlés elnöke. Popovics György tájékoztatása szerint a három település a megyei önkormányzat által koordinált Terület- és Településfejlesztési Operatív Program pályázatain nyerte el a támogatásokat, melyek a fejlesztések költségeit teljes mértékben fedezik.
Korszerűsítik a szekszárdi távhőrendszert
Szekszárdon 289 millió forintos beruházással korszerűsítik a távhőrendszert, a beruházásnak köszönhetően öt százalékkal csökken a városban a földgázfelhasználás. A korszerűsítéshez a Nemzeti Fejlesztési Programiroda Nonprofit Kft. a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programból ötven százalékos támogatást nyert el.
Magyar-román határ menti egészségügyi fejlesztések
Az Interreg Románia-Magyarország 2014-2020 program keretében több mint 9,4 millió euró összértékű egészségügyi infrastrukturális fejlesztés valósulhat meg európai uniós forrásból négy-négy határ menti megyében – közölte a hajdú-bihari, illetve a romániai bihari beruházásokat bemutató sajtótájékoztatón a két megyei önkormányzat elnöke.
Pajna Zoltán, a hajdú-bihari közgyűlés elnöke és Pásztor Sándor, a Bihar megyei Tanács elnöke egyaránt azt várja a fejlesztésektől, hogy a határ mindkét oldalán javul a lakosság egészségügyi ellátása. A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat támogatásával Berettyóújfalu önkormányzata is bekapcsolódhatott a román-magyar, határon átnyúló programba. Berettyóújfalu polgármestere a helyi gróf Tisza István kórházat érintő fejlesztések közül kiemelte, hogy új gyógyászati részleget alakítanak ki a strandfürdő uszodájának első emeletén. Oda helyezik át a kórház mozgás rehabilitációs járóbeteg-szakrendelését is. A beruházással a jelenlegi 18,5 ezer helyett 20-25 ezer beteg ellátását tudják majd megoldani.
Szabolcsban fejleszti áramhálózatát az E.ON
Az E.ON idén 2,3 milliárd forint értékben tervez beruházásokat Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében és Nyíregyházán – jelentette be a E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt.
Haraszti Judit, a zrt. vezérigazgatója elmondta, a fejlesztési összeg több mint felét a csatlakozási igényekkel kapcsolatos beruházások teszik ki. Az energiavállalat emellett hálózatrekonstrukcióra- és fejlesztésre, madárvédelemre, elektromos autótöltők telepítésébe és duális villanyszerelő-képzésbe ruház be saját forrásaiból.
Borítókép: MTI/Rosta Tibor