A francia jobboldaliaknak viszont még nem változott át az agyuk szivárványszínű vattacukorrá, ezért ők egységesen tiltakoznak az iszlamista rapper, Medine fellépése ellen. Azért is érthetetlen, hogy az ügy nem botránkoztatja meg a francia baloldalt, mert Medine-nek van egy Jihad című albuma, többek között olyan könnyed szövegekkel mint: “feszítsük keresztre a szekularistákat”.
Az esettel kapcsolatban Marine Le Pen, a Nemzeti Front vezetője azt írta twitterjére, hogy “egyetlen francia sem fogadhatja el, hogy ez az ember odapiszkítson, ahol a mészárlás megtörtént”.
Egyébként volt már muszlimbarát fellépő a Bataclanban a merénylet óta. Sting énekelte ott az Inshallahot, kifejezetten a migránsoknak címezve, de ez a mostani történetnek a nyomába se ér.