A feszült geopolitikai helyzet új védelmi külpiacokat nyit

Hírek VG
Egy esetleges béke után sem következik dekonjuktúra a védelmi iparban, már nem a békeidőben megszokott méretű készletek felhalmozása lesz a cél – hangzott el a Figyelő és a Világgazdaság közös, Tőke. Versenyképesség. Egyensúly című konferenciájának kerekasztal-beszélgetésén. Látszólag az is ellentmondásosnak tűnhet, hogy az újraválasztott Donald Trump a gyengébb dollárban érdekelt.

Bardach István, a ProPatria Electronics nemzetközi üzletfejlesztési vezetője a Figyelő és a Világgazdaság közös, Tőke. Versenyképesség. Egyensúly című konferenciájának kerekasztal-beszélgetésén a feszült geopolitikai helyzet új védelmi külpiacokat nyit témájú kerekasztal-beszélgetésén azt mondta, a felderítőeszközök területén kereslet-megugrást érzékelek, a tőlünk keletebbre lévő országokban több publikus tendert is megnyertek, de úgy látják, idehaza is egyre több az értékesítési lehetőség. Céljuk, hogy minőségi magyar termék kerüljön a felhasználóhoz.

Tarjáni Zsolt Védelmi Export Ügynökség (VEX) nemzetközi üzletfejlesztési vezetője úgy látja, a különböző dróntechnikai megoldások iránt nőtt a kereslet, az orosz-ukrán háború miatt ugrásszerűen is fejlődött ez a technológia. Megnőtt a kereslet a szimulációs képzések iránt is. A védelmi ipar speciálisan működik, ugyanis nem közvetlenül a cégek állnak kapcsolatban egymással, sokkal inkább a honvédelmi minisztériumok, hadseregek a szereplők. Erős verseny van, de nem csupán és nem elsődlegesen az árakban. Egy radar esetében egy szerződés évtizedes elkötelezettséget jelent, a meglévő eszközök modernizációja is szükséges

Dicse Jenő SkillDict Zrt. üzletfejlesztési igazgatója szerint a háborúban annak van esélye nyerni, aki jobban tud tanulni. A felkészülési idő összement, azonos idő alatt több mindent kell elsajátítani, a technológiai gyártók versenyeznek egymással. Szerinte a mostani tapasztalatok ráirányították a figyelmet a jó tanítás, kiképzés fontosságára is. A védelmi iparról azt mondta, lőszert lehet ugyan hamar gyártani, ám az alkalmas személyek kiképzése ettől jóval több idő.

Szabó-szombati Tibor az N7 Holding Zrt. általános vezérigazgató-helyettese egyetért, konjunktúra van a védelmi iparban, de nem elég csupán a szomszédban zajló háborúra gondolni. Szükséges egy magyar beszállítói láncot kiépíteni, amelyek a védelmi ipari beszállítókhoz csatlakoznak. Emlékeztetett arra a kormányzati célkitűzésre, hogy ismét legyen védelmi ipar, amely a hazai igényeket és az exportigényeket is képes kiszolgálni, igaz, a magyar honvédség önmagában kicsi felvevőpiac. Szerinte egy esetleges béke után sem következik dekonjuktúra, már nem a békeidőben megszokott szintre töltik fel a fegyverraktárakat az egyes országok.

Nagy nyertesek, nagy vesztesek, érdekek és ellenérdeke a dollár árfolyama mentén

Ezek is érdekelhetnek

További híreink