Összesen 250 millió forintot kenőpénzt kért Botka László és Toller László egy pécsi ingatlan üzlet létrehozásáért. Botka hozta a projektet, Toller simítgatta helyben az ügyeket és közösen intézkedtek a Gyurcsány-kormány gazdasági minisztériumában – derült ki a férfi vallomásból.
F. Attila így fogalmazott az Echo TV Híradójának:
"A vételárat a pécsi vagyonkezelő felé a szerződés szerint a befektetők a bankon keresztül elutalták, dr. Botka László és Toller László urak felé pedig a 250 millió forint több részletben a befektetők engedélye alapján megfizetésre került. Nyilván a bankból, csak kisebb részletekben, hosszabb idősíkban lehetett ezt készpénzben megoldani. Jómagam egy alkalommal vittem összeget, ami egyébként 50 millió forint volt, méghozzá a Parlament melletti Biarritz étterembe, ahol az emeleti részen várt Botka László és Toller László, az átvétel ott történt meg. A reklámszatyorban lévő pénzt átvették, majd valamelyik úr sofőrje levitte a szolgálati járműbe, a többi tételt kollégáim több kisebb részletben vitték kézhez dr. Botka László és Toller László uraknak."
F. Attila a Szegedma.hu portálnak úgy nyilatkozott, hogy a befektető magyar partnere maga is reklámszatyorban hordta a pénzt a MSZP-s politikusoknak.
Az ügy még 2000-ben indult, amikor egy német befektető ingatlan-projektet keresett Magyarországon. Végül Botka László segítségével Pécsett kötött ki, azért, mert Botka és az akkori pécsi polgármester, Toller László nagyon jóban voltak. Több milliárdos nyereséggel kecsegtető beruházást készítettek elő a németek, magyar partnereikkel együtt, de a sikerhez Botka László és Toller László személyes „ügyintézése" kellett, amiért 250 millió forintot kértek zsebbe – mondja a férfi.
A tanúvallomásában – amit hivatalosan hétfőn fog benyújtani a törvényszékhez, mert a csütörtöki tárgyaláson elnapolták az ügyet egy betegség miatt – azt állítja a férfi :ő maga személyesen is vitt egyszer 50 milliót Botkának és Tollernek egy parlament melletti étterembe,végül kisebb részletekben kapta meg a két politikus a 250 milliót, mert csak így tudták feltűnés nélkül kivenni a pénzt a bankból.
Botka László közleményben tagadta az állításokat. Az MSZP-s politikus azzal védekezik, hogy az érintett időszakban sem polgásmester, sem országgyűlési képviselő nem volt. Ez ugyanakkor nincs összhangban a tanú állításával, ugyanis F. Attila a 2004-es évről beszélt, amikor Botka László már Szeged polgármestere és országyűlési képviselő is volt.
Borítókép: Soós Lajos/MTI