Jól jár a munkáltató is, ha egészséges a munkavállaló

Hírek H. Z. D.
Céges masszázs, egészségügyi szűrés és mozgás: ezek fontosságáról is szó esett a Figyelő rendezvényén. Az eseményen beszéltek arról is, hogy a nem hagyományosan reggel 8 órától délután 4 óráig dolgozók hogyan tudnak odafigyelni az egészséges életmódra.

Arról, hogyan javítható a dolgozók egészsége és lojalitása a vállalatoknál Mihályi Dávid, az MBH Gondoskodás Egészségpénztár és MBH Gondoskodás Nyugdíjpénztár értékesítési, marketing- és ügyfélszolgálati vezetője, Ilyés Kinga életmódorvos, Szabó Judit Anna well-being szakértő és Farbás Renáta, a Prohuman Zrt. HR-igazgatója beszélgetett – derült ki a Világgazdaság tudósításából.

Mihályi Dávid, Ilyés Kinga, Szabó Judit Anna (j2) és Farbás Renáta (j) az egészséges életmódról beszélgetett / Fotó: Kallus György / Világgazdaság

A Zedna Life szakmai partnerségével rendezett „Egészség. Üzlet. Reggeli. Figyelő Powered by Napidoktor.hu” elnevezésű programon Ilyés Kinga elmondta: egy munkáltató könnyen felismerheti, hogy dolgozói nem érzik magukat jól. Ennek jele lehet

  • a gyors fluktuáció
  • és a munkateljesítmény csökkenése.

A vállalati egészségügyről, a HR szerepéről és a well-being trendekről volt szó.

Az egészségpénztár segíti a munkáltatót a dolgozói egészségvédelmében, hogy minél több és jobb egészségügyi extra szolgáltatást tudjon felajánlani juttatásként a munkavállalónak. Sőt a munkáltatói befizetések (az adomány után is) és az egyéni befizetések 20 százaléka is szja adókedvezményként visszaigényelhető az egészségpénztárba vagy a nyugdíjpénztárba, a maximalizált kereten belül, azaz 750 000 forint befizetés után 150 000 forint összegig – hangsúlyozta Mihályi Dávid.

Kiemelte, hogy well-being lehet az az új csodafegyver, amivel a munkavállalót oda lehet hívni egy munkahelyre, vagy adott esetben meg lehet tartani. Farbás Renáta szerint a munkavállalók jól veszik, ha mondjuk különböző szűrésekre küldik őket. Felhívta a figyelmet, hogy a munkavállaló egészsége fontos, és ez egy nagy érték. A beszélgetésen elhangzott, hogy

jó közös egészségügyi program lehet egy közös futóverseny a kollégákkal, de az összes sport tematikájú esemény közösségépítő lehet.

Egyetértettek abban, hogy a mozgás nagyon fontos, serkenti a gondolkodást, és erre munkaidőben is van szükség, amikor az ember 8 órát az irodában ül. Szabó Anna Judit emlékeztetett arra, már az ókori görögök is a fontos elmélkedéseik alatt sétáltak, mert hittek abban, hogy az elme ilyen jobban működik.

A beszélgetőpartnerek egyetértettek abban, hogy a munkavállaló egészsége és teljesítménye összefügg, és azzal jár mindenki a legjobban, ha a munkahelyen meg vannak teremtve a megfelelő körülmények.

A művészeknek is oda kell figyelni az egészséges életmódra

A másik pódiumbeszélgetésen Cserpes Laura énekesnő és Csányi Sándor színművész arról beszélgetett, hogy a nem hagyományosan reggel 8 órától délután 4 óráig dolgozóként hogyan tudnak odafigyelni az egészséges életmódra. Egyetértettek abban, hogy az ő szakmájukban is különös fontos az önmagukra való odafigyelés, hiszen a koncertek, előadások este vannak, sokszor nagy távolságokat tesznek meg még a műsor után.

Cserpes Laura és Csányi Sándor beszélgetett az egészséges életmódról / Fotó: Kallus György / Világgazdaság

Csányi Sándor a szűrővizsgálatok fontosságára hívta fel a figyelmet, hozzátéve: családtagját is az mentette meg, hogy rendszeresen jár szűrésre. Cserpes Laura is jár rendeszesen egészségügyi szűrésre, emellett a megfelelő és egészséges étkezést hangsúlyozta.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink