Most Önért versenyeznek a bankok!

PR Szponzorált tartalom
Elindult az NHP Hajrá! konstrukció.

A magyarországi KKV-k számára új beruházásaik és működésük finanszírozására gyors és kiszámítható megoldást nyújt a Növekedési Hitelprogram Hajrá! (NHP Hajrá!) konstrukciója, amelyet aMagyar Nemzeti Bank (MNB) április végén hirdetett meg. Ennek részeként már igényelhetők a hazai bankoknál az NHP Hajrá! hiteltermékek, amelyek kedvező feltételekkel, fix kamatozással nyújtanak segítséget a kis- és középvállalkozások számára. A kkv-k által a program keretében felvehető kölcsönök, pénzügyi lízingforrások kamata legfeljebb 2,5%-os lehet, aminek köszönhetően ezek a termékek az egyik legkedvezőbben elérhető konstrukciót jelentik a cégek számára.

A Növekedési Hitelprogramról

Az MNB 2013. június 1-jén indította el a Növekedési Hitelprogramot a kis- és középvállalkozások pénzügyi stabilitásának megerősítésére, és a vállalkozások korszerűbbé, versenyképesebbé válásához szükséges beruházások megvalósítására.Az NHP az elmúlt években mind a kkv-k, mind a pénzügyi intézmények által jól ismert és kedvelt hiteltermékké vált, és az elkövetkező időszakban is újra kiemelt szerepet kaphat a koronavírus okozta gazdasági nehézségek miatt. Az április 20-tól 1500 milliárd forintos keretösszeggel elindított NHP Hajrá konstrukció az egyik legfontosabb eszköze lehet a gazdaság beindításának, mivel minden eddiginél kedvezőbb feltételekkel, rugalmasan biztosít olcsó és stabil forrást a kkv szektornak.

1 millió és 20 milliárd forint közötti összegben igényelhetnek hitelta vállalkozások

Az NHP Hajrá! hitelek új beruházásra, forgóeszköz-finanszírozásra, támogatás előfinanszírozására és 2020. március 31-én már meglévő – kamattámogatással nem érintett – beruházási hitelek kiváltására egyaránt felhasználhatók.Az NHP korábbi szakaszaihoz képest újdonság, hogy az NHP Hajrá! esetében a korábbi 1 milliárd forint helyett már akár 20 milliárd forint is igényelhető egy összegben. A minimálisan felvehető összeg pedig 1 millió forint. A hitel kamata legfeljebb 2,5 százalék lehet, ami a futamidő végéig fix marad.

Az NHP Hajrában már 20 évre is fel lehet venni hitelt a lassabban megtérülő beruházásokra. Eszközvásárlások finanszírozásánál, amelyre lízing formájában is van lehetőség, a pénzügyi intézmények határozzák meg a futamidőt és a törlesztési ütemezést, jellemzően az eszköz amortizációs idejével összhangban, erre vonatkozóan azonban az MNB nem támaszt előírást. A forgóeszközhitelnél és a támogatások előfinanszírozásánál 3 év a maximális futamidő.

NHP hitelt igényelni kizárólag a programhoz csatlakozottkereskedelmi bankoktólés pénzügyi vállalkozásoktól lehetséges. A kihelyezés kockázatát ezek a pénzügyi intézmények viselik, emiatt az egyes bankok alkalmazhatnak korlátozó feltételeket, és minden esetben egyedilegbírálják el a hiteligényt.

Ami közös minden NHP Hajrá! terméknél, hogy az igényléseknek a hiánytalan hitelkérelem, illetve a döntéshez szükséges információk beérkezésétől számítva 10 munkanapon belül elbírálásra kell kerülniük. A hitelek lehívásának végső határideje a szerződéskötést követő 3 év, ugyanakkor az első lehívásra másfél éven belül sor kell, hogy kerüljön.

Jó hír az igénylő kkv-knak, hogy hitelbírálati díj és egyéb kezdeti költségek nincsenek, valamint előtörlesztési költséggel sem kell számolniuk, ráadásul ingyenesen bármikor előtörleszthető a hitel részlegesen, vagy akár teljesen is.

Kik igényelhetnek hitelt és milyen célokra az NHP Hajrá! keretében?

Minden magyarországi székhellyel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozás, amelyben az állam vagy önkormányzat tulajdoni joga nem éri el a 25 százalékot.

Az NHP Hajrá! kedvezményes beruházási hitelét a közvetlenül a működést szolgáló eszközök, berendezések vásárlására, felújítására és kapacitásbővítésre lehet fordítani. Emellett ingatlanvásárlást, -fejlesztést, -felújítást is fedezhet a hitel. Lehetőség van továbbá használt és új haszongépjármű vásárlásra is (lízing és hitel formában), illetve a fő tevékenységben személyszállítással foglalkozó cégek részére használt és új személygépkocsi vásárlásra is.

A konstrukció keretében nyújtott forgóeszközhitelek lényegében szabadon felhasználhatóak, vevőkövetelés és készletfinanszírozáson túl munkaerőköltség fedezésére is szolgálhatnak. Emellett támogatás előfinanszírozásra és hitelkiváltásra is igényelhető forrás.

(Borítókép: Getty Images)

Ezek is érdekelhetnek

További híreink