Soros díjazottja az ENSZ-ben

Hírek
Határok nélküli világot vizionáló liberális migránspárti emberek készítik elő az ENSZ Migrációs Globális Kompakt szövegét. Az egyezményt azért hoznák létre, hogy azzal Soros György hálózatához hasonlóan a migráció pozitív hatásait helyezzék előtérbe és globális szinten egy migrációt támogató környezetet alakítsanak ki. A Figyelő utánajárt, hogy kik azok, akik a tervezet mihamarabbi elfogadásán dolgoznak, egyikük már díjat is kapott Soros Györgytől.  

Az ENSZ intézményeiben, illetve a Migrációs és Menekültügyi Globális Kompaktok létrehozásán dolgozó szervezetek szerint a közös szabályozással a migráció pozitív hatásait kell előtérbe helyezni, és egy támogató környezetet kell kialakítani. Az ENSZ és csatolt szervezeteinek a célja tető alá hozni egy migránsügyi megállapodást, mely az egész világot lefedő migrációs és menekültügyi szabályrendszert alakítana ki.

Vegyük szemügyre, hogy kik azok, akik az egyezmény tető alá hozásán dolgoznak:

António Guterres, ENSZ főtitkár

Az ENSZ vezetője januárban egyértelművé tette, hogy szerinte 

a migráció egy pozitív jelenség, mely erősíti a gazdasági növekedést, csökkenti az egyenlőtlenségeket és összeköti a különböző társadalmakat.

Korábban pedig arról beszélt, hogy

„a migráció a megoldás a globális problémákra és Európa számára létfontosságú.”

Mindez jól jelzi, hogy egy előre eldöntött irányba halad a dokumentum kidolgozása és a tagállamok elé már egy olyan liberális tervezetet kívánnak benyújtani, mely teljes mértékben szembehelyezkedik a magyar bevándorláspolitikai állásponttal. 

Filippo Grandi, ENSZ menekültügyi főbiztos

A kompakt tervezett szövegét Filippo Grandi, menekültügyi főbiztos fogja az ENSZ Közgyűlés elé terjeszteni. Az egyezményért felelős főbiztos sosem titkolta álláspontját az illegális bevándorlásról, többször szembehelyezkedett az illegális bevándorlás megfékezésén dolgozó tagállamokkal. 2017 szeptemberében például arról beszélt, hogy szerinte

Magyarország túl szigorúan korlátozza a menekültek védelméhez való hozzáférést, valamint meglehetősen alacsony a beadott menekültügyi kérelmek elfogadási aránya.

Filippo Grandi Soros György hálózatához hasonlóan azon a véleményen van, hogy

a közvéleményben erősíteni kell a bevándorlókról kialakított pozitív képet, ezért támogatjuk a szolidaritást, legyen szó személyes akciókról vagy kormányzati erőfeszítésekről.

Louise Arbour, migrációs különmegbízott

Az egyezményen dolgozó különmegbízott szerint

a migráció sok kedvező hatásával szemben a jelenlegi, kirekesztő munkaügyi politika, kiegészülve jogi szabályozásokkal és egyéb gyakorlati akadályokkal, csökkenti a migránsok lehetőségeit arra, hogy teljesen beilleszkedjenek a társadalmainkba.

Éppen ezért felszólítja az összes tagállamot, hogy nyissa ki és tegye változatossá a jogi utakat a migráció előtt. A migrációs különmegbízott olyan eredményesen támogatja Soros György globális elképzeléseit, hogy a milliárdos tőzsdespekuláns korábban személyesen adta át neki a Közép-európai Egyetem (CEU) Nyílt társadalom díját.

Nemzetközi Migrációs Bizottság

Nem csak az ENSZ hivatalos intézményein belül uralkodik ez a bevándorláspárti nézet, hanem a Globális Kompakt előkészítésén dolgozó és az ENSZ-szel konzultációs kapcsolatban álló szervezetekben is. Az egyik legfontosabb ilyen a több mint 50 NGO-ból álló Nemzetközi Migrációs Bizottság, melynek deklarált célja

igazságot szolgáltatni a migránsoknak, a menekülteknek, a hontalan személyeknek, az országon belül lakóhelyüket elhagyni kényszerült személyeknek és az emberkereskedelem áldozatainak.

Maria Pia Belloni Mignatti

Maria Pia Belloni Mignatti, a szervezet vezetője régóta az illegális bevándorlók jogainak erősítésén dolgozik. Már jóval a 2015-ben kirobbant tömeges bevándorlási hullámot megelőzően, 2012-ben aggodalmát fejtette ki amiatt, hogy

20 uniós tagállam nem hajlandó egészségügyi ellátást biztosítani az illegális migránsoknak. A szervezet elnöke amellett érvelt, hogy szerinte az illegális migránsoknak ugyanolyan ellátást kéne kapnia, mint az adófizető polgároknak.

Justine Gitanjali Senapati

A Nemzetközi Migrációs Bizottság végrehajtó szervének indiai származású titkára még ennél is erőteljesebben kiáll Soros György elképzelései mellett. Justine Gitanjali Senapati egy cikkében arról értekezik, hogy

az ENSZ egy határok nélküli világon dolgozik, ő pedig ennek hatására egy globális polgárként tekint magára.

A mostani migrációs válság kapcsán pedig párhuzamot vont az Egyesült Államok kialakulásával, melyet, mint írta, „bevándorlókra és menekültekre épült”.

Egy diákok előtt tartott beszédében pedig azt mondta, hogy szerinte

vallásra való tekintet nélkül úgy kéne élnie az emberiségnek, mint egy nagy családnak. Kifejtette azt is, hogy szerinte nem kell tartania senkinek az iszlámtól.

Phyllis Coven

A szintén liberális nézeteiről ismert szervezet „független szakértője”, aki a United States Citizenship and Immigration Services (USCIS) kerületi igazgatójaként elvbarátaihoz hasonlóan azzal a párhuzammal népszerűsíti a bevándorlást, miszerint

a gyönyörű Egyesült Államok is a migránsok országa.

 

Ezek is érdekelhetnek

További híreink